Salmonella w roladkach. Sanepid wykrył bakterię w daniu express z Biedronki

2022.05.06 09:07
Główny Inspektorat Sanitarny wykrył pałeczki Salmonelli w partii dania express - produkowanego dla sklepów marki Biedronka.
Salmonella w roladkach. Sanepid wykrył bakterię w daniu express z Biedronki
Fot: GIS

W wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii roladek devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym wykryto bakterie Salmonella.

Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami salmonelli wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego. Salmonelloza charakteryzuje się: biegunką, nudnościami, wymiotami, a także bólem brzucha i niekiedy gorączką. U niemowląt, małych dzieci, osób z obniżoną odpornością lub w podeszłym wieku zatrucie bakteriami Salmonelli może mieć ostrzejszy przebieg.

Szczegóły dotyczące produktów:

Produkt: Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g
Numer partii: 109/P1/L4/I
Termin przydatności do spożycia: 07.05.2022
Producent:Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Firma Konspol Holding Sp. z o.o., niezwłocznie poinformowała dystrybutora o zaistniałej sytuacji.

Dystrybutor sklepów marki Biedronka podjął natychmiastową decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu, umieścił informacje o wycofaniu w sklepach, a także zamierza opublikować informację na stronie internetowej sklepów.

Organy urzędowej kontroli we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych.

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1530 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39