Salon Maturzystów Perspektywy 2023

dodane dnia: 2023-08-17 przez: Dali01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-09-08
Organizatorzy zapraszają na Salon Maturzystów Perspektywy 2023.

Uniwersytet w Białymstoku to jedna z 14 uczelni gospodarzy, które w całej Polsce gościć będą głównie maturzystów 2024, ale też inne osoby zainteresowane wyborem studiów dla siebie i swoich bliskich.

Co roku ta inicjatywa przyciąga tłumy uczniów, ich rodziców i nauczycieli, ponieważ odpowiada na potrzeby związane z dobrym pokierowaniem ścieżką edukacyjną młodych ludzi. Głównymi odbiorcami kampanii są maturzyści, dla których zapraszamy na wydarzenie ekspertów z okręgowych komisji egzaminacyjnych, a także psychologów, doradców zawodowych i - wreszcie - przedstawicieli uczelni, a wszystko po to, by uczniowie zyskali wiedzę na temat jak najlepszego przygotowania się do matury oraz jak najlepszego wyboru dalszej drogi kształcenia (studia).

Salon odwiedzą maturzyści 2024, a także uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi. "Tu matura spotyka się ze studiami" -celem odwiedzających jest zdobycie najlepszych informacji o maturze (w zmienionej rok temu formule) oraz zaplanowanie strategii i wybranie optymalnej ścieżki kariery.


W programie:
- Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025 z udziałem przedstawicieli uczelni;
- Wszystko o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/25. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Uczestnicy Salonu odbiorą też od "Perspektyw" gratisowo publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli "Informator dla Maturzystów 2024" – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

Wydarzenie będzie trwało w godz. 9:00-15:00.
Miejsce imprezy
ul. Ciołkowskiego 1M
15-245 Białystok

865 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39