Sam zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Duży rajd rowerowy przez Białystok i Wasilków

2016.09.07 13:18
"Rower + wyobraźnia = bezpieczna jazda" - po raz kolejny przez Białystok i Wasilków przejedzie 20-kilometrowy rajd.
Sam zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Duży rajd rowerowy przez Białystok i Wasilków
Fot: materiały prasowe

Trwa rejestracja do kolejnego rajdu rowerowego w ramach kampanii "Sam zadbaj o swoje bezpieczeństwo" prowadzonej przez Politechnikę Białostocką, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, Komendę Miejską Policji w Białymstoku, Urząd Miejski w Wasilkowie oraz Białostockie Muzeum Wsi.

"Rower + wyobraźnia = bezpieczna jazda" - pod takim hasłem odbywa się impreza - to 20 km jazdy. Uczestnicy wyruszą w sobotę (17.09) o godz. 10.00 sprzed Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, następnie przewidziany jest postój nad rzeką Supraśl w Wasilkowie, meta zaś umiejscowiona będzie na terenie Białostockiego Muzeum Wsi. Tam też odbędą się gry, zabawy oraz ognisko. Do wygrania będą m.in. zaproszenia na wydarzenia kulturalne, do restauracji oraz akcesoria rowerowe.

- Będzie też czas na sprawdzenie swojej znajomości przepisów ruchu drogowego - mówi Ewa Zwierzyńska, jedna z organizatorek rajdu.

Do rajdu może przystąpić 200 osób. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

- Decyduje kolejność zgłoszeń. Proszę także pamiętać, że w sobotę każdy uczestnik będzie zobowiązany złożyć wydrukowany i podpisany formularz w naszym punkcie rejestracji - dodaje Ewa Zwierzyńska.

W poprzednich latach w rajdzie wzięli udział cykliści z Michałowa, Bielska Podlaskiego, Warszawy, a nawet z USA.

Pomysł akcji wynika z potrzeby zwiększenia świadomości mieszkańców Białegostoku w zakresie bezpieczeństwa rowerzystów. Mimo spadku liczby wypadków drogowych i ich ofiar, stan bezpieczeństwa rowerzystów wciąż jest niezadowalający.

Plan imprezy: "Sam zadbaj o swoje bezpieczeństwo" - Rajd rowerowy

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl
959 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39