"Samorodek" - sztuka współczesna w byłym sklepie sportowym

2009.12.10 00:00
Od 11 grudnia w lokalu przy ul. Sienkiewicza 3 zamieszka wystawa prac Izy Tarasewicz pt. "Samorodek".

Iza Tarasewicz to młoda i zdolna artystka, która pochodzi z Białegostoku. W 2008 roku obroniła dyplom na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, była nominowana do "Paszportów" Polityki 2008. Na swoim koncie ma wystawy indywidualne m.in. "Hand made","Matecznik", "Głowizna" i wystawy zbiorowe. Tworzy rzeźby, instalacje, obiekty, rysunki, zajmuje się również działaniami performance. Stosuje starannie dobrane media, takie jak skóra i tłuszcz zwierzęcy, parafina, ciasto drożdżowe, produkty spożywcze, tkaniny. Należy do grupy Penerstwo. Współpracuje z poznańską Galerią Stereo.

- Obiekty rzeźbiarskie Tarasewicz, składające się na "Samorodka", wytyczają nową ścieżkę jej poszukiwań. Wydaje się, że artystka ściślej niż dotąd wiąże formę i treść - tym razem to sama materia (jakże znacząca: zdegradowana, "upadła") staje się sednem jej pracy. Maestria i artystyczna świadomość, z jaką Tarasewicz posługuje się zredukowanym (do wieprzowych jelit i pęcherzy, stali, kartonu i styropianu) materiałem, służy bardziej niż dotąd jej wyobraźni niż społecznej lub psychologicznej diagnozie - powiedział Michał Lasota, kurator wystaw młodej sztuki.

Wystawa zorganizowana przez Galerię Arsenał, powstała w ramach stypendium prezydenta Białegostoku będzie czynna codziennie, oprócz poniedziałków w godz. 12-19 do 23 grudnia.

Wystawa "Samorodek" Izy Tarasewicz

MAG

1066 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39