Schody wschodzą

2009.10.24 00:00
W czwartek (22.10), pod patronatem BiałystokOnline, kapela Schody obchodziła w Famie swoje dziesiąte urodziny. I choć dziesięć lat to szmat czasu nie widać, by zespół się starzał - na koncercie zagrali stare i znane publiczności kawałki, ale nie zabrakło też tych zupełnie nowych.

Jubilatów supportowali zaprzyjaźnione (co było widać!) zespoły Overday i Rima. Pierwszy rozruszał publikę, drugi już wyraźnie jej dopiekł. Choć na koniec wokalista Rimy chciał towarzystwo "zabrać z piekła do dyskoteki", to jednak na rimowej potańcówce nie pobawiliby się fani Dody.

Potem weszły Schody i grały, grały, grały. A grają różnorodną muzykę. Znalazły się reggowe kawałki do bujania, z których na koncercie nie skorzystał mało kto. Jarek "Zula" zaśpiewał znane "Tylko płaszcz" czy "Słowa". Potem muzycy ruszyli trochę ostrzej i zdecydowanie szybciej - w sam raz do skakania i obijania się. Czadu dała perkusja i gitary. I choć Schody same reklamują swoją muzykę jako "cztery akordy i darcie mordy" śmiało można ją nazwać cokolwiek bardziej wysublimowanie.

Atmosfera koncertu sympatyczna i typowo urodzinowa, z mnóstwem "sto lat", podziękowaniami dla przyjaciół i dziewczyn. Oczywiście nie zabrakło wspólnego śpiewania. A na całej imprezie chyba najlepiej bawił się... wokalista Overday - ci, który w czwartek byli, zauważyli.

Schody powstały w 1999 r. w Michałowie. W tym czasie miały dłuższą przerwę, wiele razy zmieniał się ich skład. Kapela została przez wielu doceniona: otrzymała nieoficjalną nagrodę publiczności na festiwalu Basowiszcza w 2000 r., gdzie jako pierwsi wykonali wszystkie utwory po polsku. Znaleźli się w finale szczecińskiego GRAMY 2008 oraz finale konkursu 39 i pół.

E.S.

855 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39