Sędziował finał MŚ i Ligi Mistrzów, a teraz poprowadzi mecz podlaskiej A-klasy

2023.06.15 16:00
Tego jeszcze nie było. W najbliższą niedzielę (18.06) piłkarskie spotkanie rozgrywane w ramach 22. kolejki podlaskiej A-klasy sędziować będzie Szymon Marciniak. Arbiter ten uda się do Turośni Kościelnej.
Sędziował finał MŚ i Ligi Mistrzów, a teraz poprowadzi mecz podlaskiej A-klasy
Fot: KS Turośnianka

Władze Turośnianki Turośń Kościelna poinformowały, że niedzielny mecz z GKS-em Rutki poprowadzi Szymon Marciniak. Arbiter z Płocka pozytywnie odpowiedział na zaproszenie podlaskiego klubu, w efekcie czego zaledwie 8 dni po finale Ligi Mistrzów sędzia z Płocka zmierzy się z wyzwaniem gwizdania starcia o zupełnie innej wadze. Obecnie najlepszy arbiter na świecie będzie główną gwiazdą zaplanowanego na niedzielę pikniku rodzinnego połączonego ze świętowaniem awansu do klasy okręgowej, a przy okazji sędzią ligowego pojedynku.

- Robimy wspólnie awans, celebrujemy, będzie mega fajna zabawa. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam - oznajmił za pomocą mediów społecznościowych znany arbiter.

Ponieważ Szymon Marciniak w zaledwie kilka godzin będzie musiał pokonać ok. 500 km, uda się on na mecz helikopterem lub awionetką.

Starcie Turośnianki Turośń Kościelna z GKS-em Rutki rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.00. Gospodarze z dorobkiem 51 punktów są liderami podlaskiej A-klasy (gr. II) i w przyszłym sezonie będą występować szczebel wyżej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1311 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39