Seryjny włamywacz-recydywista przyłapany na gorącym uczynku. Usłyszał 8 zarzutów

2022.01.03 12:37
Na 3 miesiące do aresztu trafił 25-latek podejrzany o liczne kradzieże z włamaniem do samochodów. Wpadł w ręce kryminalnych z białostockiej dwójki tuż po tym, jak wybił szybę w maździe i ukradł alkomat. Usłyszał 8 zarzutów w warunkach recydywy.
Seryjny włamywacz-recydywista przyłapany na gorącym uczynku. Usłyszał 8 zarzutów
Fot: KMP Białystok

W środę (29.12) po południu, dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu w rejonie parku, w centrum miasta. Zgłaszający podał rysopis sprawcy i kierunek jego ucieczki.

Kryminalni z "dwójki" już po kilku minutach w pobliżu jednej z galerii zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał temu, podanemu przez świadka. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Zabłudów. Mężczyzna miał zakrwawione ręce, a w podręcznej torbie skradziony z samochodu alkomat. Właściciel oszacował straty na kwotę 500 zł.

Śledczy ustalili również, że 25-latek odpowiedzialny jest także za szereg innych włamań do samochodów, do tych doszło w grudniu w Białymstoku. Schemat działania podejrzanego za każdym razem był taki sam. Mężczyzna wybijał w samochodach szyby i zabierał rzeczy znajdujące się wewnątrz. Jego łupem padły między innymi pieniądze, biżuteria oraz słodycze. Właściciele oszacowali straty na kwotę blisko 15 tys. zł. 25-latek usłyszał w sumie 8 zarzutów: 6 kradzieży z włamaniem i 2 jej usiłowania.

Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

858 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39