Sesja egzaminacyjna na białostockich uczelniach

2014.01.26 00:00
Wielkimi krokami zbliża się najbardziej znienawidzony przez studentów okres - sesja egzaminacyjna. Jako pierwsi, czyli już w poniedziałek (27.01) rozpoczną ją żacy z białostockiego "medyka".
Sesja egzaminacyjna na białostockich uczelniach
Fot: JK
Studenci Politechniki Białostockiej egzaminy rozpoczną już 1 lutego

Sesja egzaminacyjna jest to okres w roku akademickim, w czasie którego studenci powinni zdać egzaminy na danym wydziale uczelni wyższej. Przypada on pod koniec każdego semestru w danym roku akademickim. Na koniec semestru zimowego odbywa się sesja zimowa, a na koniec semestru letniego - sesja letnia. Po każdej z obu sesji podstawowych organizowana jest jeszcze sesja poprawkowa, podczas której studenci mogą po raz drugi przystąpić do egzaminów, z których w czasie sesji podstawowej uzyskali ocenę negatywną.

W poniedziałek (27.01) jako pierwsi sesję egzaminacyjną rozpoczynają studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Na Uniwersytecie w Białymstoku egzaminy ruszą od 4 lutego, natomiast na Politechnice Białostockiej sesja zimowa rozpocznie się już 1 lutego. Zmagania z nauką potrwają do połowy miesiąca.

- Sesję z roku na rok coraz mniej mnie stresuje, choć zawsze wiąże się z dużymi emocjami, bo po całym semestrze czytania i uczenia się dla przyjemności, trzeba usiąść i tego wszystkiego nauczyć się na pamięć, a tego humanista nie znosi - opisuje Marta Kozieradzka, studentka filologii polskiej na UwB.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

686 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39