Sezon kąpielowy dobiegł końca. Frekwencja na Dojlidach znów była sześciocyfrowa

2023.09.02 10:29
Prawie 104 tys. osób - taki frekwencyjny wynik osiągnął w sezonie kąpielowym 2023 Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy. To jeden z lepszych rezultatów w historii tego miejsca.
Sezon kąpielowy dobiegł końca. Frekwencja na Dojlidach znów była sześciocyfrowa
Fot: BOSiR

Dojlidy ważnym punktem na mapie miasta

Już tradycyjnie 31 sierpnia na terenie OSW Dojlidy dobiegł końca sezon kąpielowy i po raz kolejny przekroczono tam liczbę 100 tys. wejść. W tym roku od 2 czerwca do końca wakacji na Dojlidach wypoczywało co najmniej 103 651 osób. W pierwszym miesiącu ośrodek odwiedziło ponad 25 tys. plażowiczów, w lipcu na plaży miejskiej wypoczywało prawie 40 tys. osób, a w sierpniu bilety w kasie kupiło ponad 38 tys. klientów.

Rekordowym dniem w czasie minionych wakacji była niedziela 16 lipca. Wtedy to na plaży miejskiej bawiło się i wypoczywało 5 571 osób. Wówczas padł także rekord weekendowy. W dniach 15-16 lipca 2023 r. na plaży było łącznie aż 8 761 osób.

Zakończony sezon letni był jednym z lepszych pod względem liczby wejść, na co wpływ miała przede wszystkim panująca aura. Największą frekwencję władze ośrodka odnotowały jednak w ubiegłym sezonie. Latem 2022 r. z oferty OSW Dojlidy skorzystało ponad 120 tys. osób.

W tym roku doliczono się jak dotąd 3 791 wypożyczeń sprzętu pływającego. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne rowery wodne. Klienci Dojlid wypożyczali je prawie 3 tys. razy. Spore wzięcie miały również deski sup do pływania na stojąco oraz kajaki.

Teraz z dobrodziejstw ośrodka można korzystać już za darmo

Warto dodać, że latem na Dojlidach zorganizowano szereg imprez o charakterze sportowym. Odbyły się tam rozgrywki siatkarskie - zarówno amatorów, jak i zawodowców (Letnia Grand Prix, Turnieje Białostockiej Ligi Sportu, Plaża Open) - a ponadto na plaży miejskiej przeprowadzono piłkarskie zmagania kobiet i juniorów. Z kolei 24 czerwca BOSiR i Podlaski Związek Piłki Nożnej zorganizowali Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej.

1 lipca na terenie OSW Dojlidy rządziły dzieci, które startowały w wyczynowym biegu Hero Run Kids, a dodatkowo w kalendarzu imprez nie zabrakło zmagań triathlonowych. 20 sierpnia w akcji oglądaliśmy zawodników rywalizujących na różnych dystansach. Białostockie zawody były finałem prestiżowego cyklu Elemental Tri Series. W ramach wydarzenia odbyły się mistrzostwa Polski w triathlonie, paratriathlonie i aquabike, Puchar Polski oraz Turniej Nadziei Olimpijskich. Na startach stanęło łącznie ponad 400 osób.

Należy podkreślić, że od 1 września wejście na teren ośrodka jest już bezpłatne. Nadal czynna jest wypożyczalnia sprzętu pływającego, gdzie można skorzystać z desek typu sup z wiosłem do pływania na stojąco, kajaków, rowerków wodnych, łodzi wiosłowych, łodzi canoe, żaglówek i desek windsurfingowych. W wypożyczalni są również rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Okolice wokół grobli sprzyjają spacerom, biegom i marszom z kijkami nordic walking, które również można wypożyczyć na miejscu. Na plaży są boiska do piłki nożnej i siatkówki, a w lasku znajduje się siłownia dla dorosłych i dzieci z urządzeniami do ćwiczeń wszystkich grup mięśni. Na najmłodszych czekają też place zabaw m.in. z huśtawkami, zjeżdżalnią, piaskownicami, ścianką wspinaczkową i linarium.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1440 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39