Sezon zakończony laniem. Rezerwy Legii nie dały Jagiellonii II Białystok żadnych szans

2023.06.17 20:53
W ostatniej kolejce sezonu 2022/2023 podlascy III-ligowcy nie zdołali zdobyć punktów. Jagiellonia II Białystok wyraźnie uległa drugiemu garniturowi Legii, a Olimpia Zambrów przegrała z ŁKS-em II Łódź.
Sezon zakończony laniem. Rezerwy Legii nie dały Jagiellonii II Białystok żadnych szans
Fot: Jagiellonia Białystok

To nie była udana sobota (17.06) dla piłkarskich drużyn z północno-wschodniej Polski występujących na szczeblu III ligi (gr. I). Źle wypadły zwłaszcza rezerwy Jagiellonii, które wysoko poległy z drugim zespołem Legii. Żółto-Czerwoni dali sobie strzelić aż 5 goli, a sami do siatki nie trafili ani razu. W trakcie potyczki zaliczanej do 34. serii zmagań gole zdobywali Dawid Kiedrowicz i Maksymilian Stangret. Ten drugi znalazł drogę do bramki 4 razy.

- O ile można w miarę pozytywnie ocenić mecz, który przegrało się 0:5, to trzeba przyznać, że chłopcy od samego początku byli zaangażowani w grę oraz pozytywnie nastawieni. Byliśmy zdziesiątkowani kontuzjami, ale nie możemy mieć do siebie pretensji w kwestii zaangażowania. Przegraliśmy jakością indywidualną zawodników. W tym aspekcie jest duże pole do poprawy. Musimy zdecydowanie rozwinąć się pod tym kątem, żeby móc nawiązać walkę z tak silną drużyną jak Legia II - powiedział po porażce Marcin Banicki, asystent głównego trenera jagiellońskich rezerw.

Na zakończenie batalii 2022/2023 punktów nie zgarnęła też Olimpia. Zambrowianie na swoim stadionie przegrali z ŁKS-em II Łódź, który zwyciężył III-ligowe rozgrywki i awansował tym samym szczebel wyżej. Starcie rozgrywane na terenie podlaskiego beniaminka zakończyło się wynikiem 1:3. Gola dla Olimpii strzelił w 38. minucie Bartosz Ciborowski, natomiast po stronie gości trafienia notowali Jędrzej Zając, Mateusz Bąkowicz oraz Igor Lambrecht.

Jagiellonia II Białystok ostatecznie uplasowała się w tabeli na lokacie numer 9, zaś Olimpia Zambrów została sklasyfikowana na pozycji 13.

Końcowa tabela: Ściąga kibica. Gra III liga

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

910 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39