Short track. Mistrzostwa Polski: Dominacja łyżwiarzy Juvenii Białystok!

2016.03.06 15:15
Świetnie na Mistrzostwach Polski w Gdańsku spisali się zawodnicy białostockiej Juvenii. Łyżwiarze z Podlasia zdominowali weekendowe zawody.

W sobotę (5.03) w rywalizacji na dystansie 1500 i 500 metrów dwa złote medale wśród mężczyzn wywalczył Bartosz Konopko. Tuż za Bartkiem był Rafał Anikiej. Brązowy krążek na 500 metrów zdobył Łukasz Kuczyński.

Wśród pań na 1500 metrów zwyciężyła Magdalena Warakomska, a brązowy medal zdobyła Natalia Maliszewska. W sprincie bezkonkurencyjna była już Maliszewska, a tuż za nią na mecie zameldowała się Magdalena Warakomska.

W niedzielę (6.03) w rywalizacji na 1000 m ponownie bezkonkurencyjny okazał się Konopko. Drugie miejsce zajął Krystian Korecki, a trzeci był Rafał Anikiej. Ponadto Anikiej wygrał rywalizację w superfinale na 3000 metrów. Również i na tym dystansie na podium znalazł się Korecki - miejsce trzecie. Oprócz tego łyżwiarze Juvenii zdobyli srebrny i brązowy medal w rywalizacji sztafet.

Podobnie jak w sobotę, tak i również w niedzielę mocno widoczne były łyżwiarki z Białegostoku. W superfinale na 3000 m najlepsza okazała się Warakomska. Ta sama zawodniczka stanęła również na najniższym stopniu podium na dystansie 1000 m. Tutaj pierwsze miejsce przypadło Natalii Maliszewskiej. Nasze panie wygrały również rywalizację sztafet.