Siatkówka. Grała I i II liga. Sprawdź, jak radziły sobie zespoły z Podlasia [WYNIKI]

2016.03.12 21:02
Zwycięstwem 3:0 w I lidze zakończyło się wyjazdowe spotkanie Ślepska Suwałki z drużyną KPS Kęty. Na drugoligowych parkietach w meczu rundy play-off formalności dopełnił SKS Hajnówka.
Fot:

I liga. Zrobili swoje

Innego scenariusza niż zwycięstwo Ślepska z zespołem KPS Kęty nikt się nie spodziewał. I tak też się stało. Siatkarze z Suwałk wygrali z niżej notowanym rywalem 3:0. Podopieczni Dimy Skorija już w pierwszym secie pokazali, że ten mecz chcą zakończyć w miarę szybko, gdyż na Podlasie czeka ich długa podróż. Ślepsk partię numer jeden zakończył z wynikiem 25:17 na swoja korzyść.

W drugiej odsłonie lekko nie było, ale i tak zwycięsko z tego pojedynku wyszli suwalczanie, wygrywając 30:28. Set trzeci, jak się później okazało, był ostatnim tego dnia, bowiem Ślepsk zwyciężył 25:18, a w całym meczu 3:0.

KPS Kęty - Ślepsk Suwałki 0:3 (17:25, 28:30. 17:25)

Ślepsk Suwałki: Urbanowicz, Shcitkov, Mendak, Zapłacki, Wasilewski, Gonciarz, Andrzejewski (liber), Hunek, Rudzewicz, Winnik, Lewiński oraz Skrzypkowski.

II liga. BAS walczył, ale cudu nie było

BAS Białystok - SKS Hajnówka 1:3

Stan rywalizacji: 0:3 awans: SKS

Trzeci pojedynek I rundy play-off rozgrywali nasi drugoligowcy. SKS do Białegostoku na mecz z BAS-em przyjechał przypieczętować swój awans. Hajnowianie zrobili swoje, ale BAS, szczególnie w drugiej partii, pozostawił po sobie obiecujące wrażenie. Cały mecz zakończył się wygraną SKS-u.