Siatkówka. Grały drużyny z Podlasia. Sprawdź, jak sobie radziły [WYNIKI I TABELA]

2016.03.05 21:06, Aktualizacja: 2016.03.06 17:48
Porażka w I lidze Ślepska i zwycięstwo SKS-u w pierwszym spotkaniu play-off nad białostockim BAS'em w rozgrywkach II ligi mężczyzn - to główne wydarzenia sobotnich i niedzielnych siatkarskich zmagań na Podlasiu.
Fot: Fanpage Ślepsk Suwałki

I liga. Porażka na własnym parkiecie

Niestety porażki na własnym parkiecie z niżej notowanym rywalem doznali siatkarze Ślepska. Suwalczanie ulegli Warcie Zawiercie 2:3.

Od początku meczu lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy pierwszą partię wygrali 25:21. W drugim secie przebudzili się jednak gospodarze, Ślepsk narzucił swój styl gry i pokonał Wartę 25:16. W trzeciej odsłonie było podobnie i to suwalczanie prowadzili już 2:1 w setach.

Niestety czwarta partia ponownie należała do Warty i na kibiców w Suwałkach czekał tie-break. W piątym secie lepiej zaprezentowali się goście i to oni zeszli z parkietu zwycięsko.

Ślepsk Suwałki - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (21:25, 25:16, 25:22, 20:25, 15:17)

II liga. Faza play-off poszła w ruch. Pierwszy i drugi mecz dla SKS-u

Dziś (6.03) w Hajnówce odbył się pierwszy mecz rundy play-off. Liderując po sezonie zasadniczym zespół SKS-u podejmował BAS Białystok (4. miejsce w sezonie zasadniczym). Murowanym faworytem w tym spotkaniu miał być SKS. Lekko jednak nie było. Hajnowianie wygrali 3:1, ale gracze z Białegostoku momentami postawili trudne warunki swoim rywalom.

W drugim rozegranym meczu (6.03) również górą był SKS. Hajnowianie wygrali bez straty seta i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 2:0. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę (12.03) w Białymstoku.

O miejsca 1-4 (do 3 zwycięstw)

SKS Hajnówka - BAS Białystok 3:1 (25:23, 25:22, 18:25, 25:15)
SKS Hajnówka - BAS Białystok 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

Metro Warszawa - Huragan Międzyrzec Podl. 3:2 (21:25, 25:16, 25:19, 24:26, 15:5)