Siatkówka. Zawodniczki BAS-u zaserwowały swym kibicom prawdziwy horror

2022.03.13 09:15
W meczu zaliczanym do 24. kolejki siatkarskiej I ligi przedostatnie w tabeli reprezentantki BAS-u Białystok zmierzyły się z ostatnim w stawce klubem Libero VIP Aleksandrów Łódzki. Po 5 setach walki zwyciężyły gospodynie z Podlasia.
Fot: Anna Woszczenko

Domowy pojedynek z Libero VIP Aleksandrów Łódzki miał dla BAS-u bardzo dużą wagę. W przypadku niekorzystnego rezultatu białostocki beniaminek mógł bowiem spaść na ostatnie miejsce w tabeli, a to - tuż przed zakończeniem rundy zasadniczej - nie było pożądanym scenariuszem.

Znające stawkę spotkania gospodynie rozpoczęły rywalizację wręcz idealnie. W pierwszym secie BAS wygrał bardzo pewnie, bo 25:16, ale kolejne dwie odsłony meczu padły łupem zespołu gości, dlatego w ekipie prowadzonej przez Sebastiana Grzegorka zrobiło się nerwowo. Na szczęście drużyna ze stolicy Podlasia udźwignęła presję i w secie numer 4 zwyciężyła 25:22, a w tie-breaku 15:10 i to białostoczanki ostatecznie mogły się cieszyć z triumfu za 2 oczka.

W tej części sezonu BAS rozegra jeszcze tylko jedno spotkanie. W sobotę (19.03) przedstawicielki podlaskiego beniaminka podejmą na własnym terenie zespół GKS-u Wieżyca 2011 Stężyca.

W ostatnich godzinach na parkiet wyszły nie tylko I-ligowe zawodniczki BAS-u, ale także II-ligowi siatkarze białostockiego klubu. Męska drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Bzurą Ozorków. Gospodarze w starciu z liderem nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. BAS zwyciężył 3:0, a poszczególne partie kończyły się do 17, 23 i 18.

Swoje spotkanie wygrali też gracze Centrum. Augustowianie pokonali we własnej hali Campera Wyszków. Mecz trwał aż 5 setów.

14. Libero VIP Aleksandrów Łódzki 24 10 20:68 1622:2055

Aktualna tabela siatkarskiej II ligi mężczyzn (gr. 2)
12. IŁ CAPITAL Huragan Wołomin 18 6 19:50 1449:1638

BAS Białystok - Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:2 (25:16, 23:25, 19:25, 25:22, 15:10)

Bzura Ozorków - BAS Białystok 0:3 (17:25, 23:25, 18:25)
Centrum Augustów - Camper Wyszków 3:2 (25:21, 25:21, 23:25, 23:25, 15:12)