Sięgnij wirtualnie po ciekawe książki w ramach akcji Czytaj PL

2021.11.02 17:48
Od 7 już lat odkąd aplikacja Woblink umożliwia bezpłatne pobieranie e-booków i audiobooków. Wszystko to w ramach akcji Czytaj PL, Białystok jest miastem partnerskim w tej czytelniczej inicjatywie.
Sięgnij wirtualnie po ciekawe książki w ramach akcji Czytaj PL
Fot: Materiały prasowe

Akcja Czytaj PL to największa w Polsce i na świecie tego rodzaju akcja czytelnicza. W tym roku będzie szczególnie mocno widoczna w przestrzeni wirtualnej. W zeszłorocznej rekordowej edycji Czytaj PL, blisko 50 tys. użytkowników przeczytało książki aż 130 tys. razy. Przez 7 lat istnienia inicjatywa dotarła na wszystkie kontynenty.

W tym roku akcja rozpoczęła się 2 listopada i potrwa do końca miesiąca. Miasto Białystok uczestniczy w akcji od 2018 r.

- W tegorocznej edycji Czytaj PL udajemy się w kosmiczną przygodę. Nie tylko dlatego, że proponujemy 12 nieziemsko wciągających książek, ale przede wszystkim dlatego, że rok 2021 jest rokiem szczególnym – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. – Obchodzimy setne urodziny Stanisława Lema i z tego powodu, selekcjonując bestsellery do bezpłatnego czytania i słuchania, położyliśmy silny nacisk na wątki lemowskie właśnie. "Akcja nie z tej ziemi" jak co roku oficjalnie zawita do polskich miast i miejscowości, w tym do Białegostoku, Grudziądza, Przemyśla, Olsztyna i Zielonej Góry – literackie sygnały będziemy wysyłać z ponad 30 miejsc.

Udział w tegorocznej akcji jest bardzo prosty: wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodów można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 12 dostępnych tytułów:

- Kornel Filipowicz "Formikarium";

- Anna Kańtoch "Wiosna zaginionych";

- Tomasz Lem "Awantura na tle powszechnego ciążenia";

- Stanisław Lem "Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników";

- Aleksandra Lipczak "Lajla znaczy noc";

- Robert Małecki "Żałobnica";

- Tomasz Michniewicz "Chwilowa anomalia";

- Marcin Mortka "Nie ma tego złego";

- Dionisios Sturis "Gorzkie pomarańcze";

- Beata Szady "Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie";

- Robert J. Szmidt "Per aspera ad astra";

- Magdalena Witkiewicz "Srebrna łyżeczka".

Z kodów QR będzie można także skorzystać na stronach internetowych i w social mediach tegorocznych partnerów akcji Miasta Białystok: Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia oraz Politechniki Białostockiej. Plakaty drukowane z kodami QR zostaną również rozmieszczone w autobusach miejskich.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1066 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39