Sienkiewiczowska "Trylogia" w Mielniku. Powstaje Park Historyczny

2012.01.27 00:00
Strój Skrzetuskiego, miecz Pana Wołodyjowskiego, a nawet kufel Zagłoby od 31 stycznia będzie można zobaczyć na żywo w Mielniku, gdzie powstaje pierwszy w województwie podlaski Park Historyczny - Stanica Kresową "Dzikie Pola".
Sienkiewiczowska "Trylogia" w Mielniku. Powstaje Park Historyczny
Fot: materiały dystrybutora
Plakat z filmu "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana

Już 31 stycznia przyjedzie do Mielnika wielki TIR z pierwszym transportem rekwizytów z filmowych adaptacji Sienkiewiczowskiej "Trylogii". Wśród nich będa kompletne ubiory pierwszoplanowych postaci "Ogniem i Mieczem"

Wszystkie rekwizyty zostały właśnie oficjalnie przekazane gminie Mielnik przez studio filmowe Zodiak Jerzy Hoffman Film Production. W związku z tym powstał, by w tym miejscu stworzyć Park Historyczny - Stanicę Kresową "Dzikie Pola". Na obszarze prawie 20 ha stanie w skali 1:1 m.in. brama zbaraska, stanica Chreptiowska oraz budowle związane z innymi miejscami znanymi z Sienkiewiczowskiej "Trylogii".

Mielnicki park będzie przenosił turystę w okres XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, zaś filmowe rekwizyty, będą odgrywały role swoich rzeczywistych poprzedników z przeszłości. Trwają prace architektoniczne nad projektem stanicy.

Patronat na projektem objął reżyser Jerzy Hoffman oraz poseł Robert Tyszkiewicz, który jest jednym z pomysłodawców całego projektu.

Za: Wrota Podlasia

MAG

Polecamy lokal
1362 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39