Skarbówka sprzedaje auta dłużników. W ofercie m.in. sportowy Dodge wart 200 tys. zł

2023.07.31 12:20
Urząd skarbowy wystawił na licytacje kilka samochodów należących do dłużników. Jedne są w lepszym stanie, inne nadają się tylko na żyletki.
Skarbówka sprzedaje auta dłużników. W ofercie m.in. sportowy Dodge wart 200 tys. zł
Fot: IAS

Sportowego Dodge'a można zgarnąć za 150 tys. zł

Białostocki Urząd Skarbowy ogłasza licytację samochodu sportowego Dodge Challenger SRT, który należy do dłużnika - jednej z poznańskich spółek. Ten dynamiczny pojazd został wyprodukowany w roku 2015 i wyposażony jest w potężny silnik o pojemności 6417 cm³, który generuje imponującą moc 367 koni mechanicznych. Wartość szacunkowa tego unikatowego auta wynosi 200 tys. zł, jednak już od 150 tys. zł można rozpocząć pierwszą licytację.

Aby wziąć udział w przetargu na to auto, konieczne jest złożenie wadium w wysokości 20 tys. zł. Wpłata wadium będzie uznane za złożone, jeśli zostanie zaksięgowane na rachunku Urzędu Skarbowego najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień licytacji.

Samochód będzie dostępny do oglądania w dniu 7 sierpnia w godz. od 10:00 do 12:00. Oględziny odbędą się na parkingu P.P.U.H. HALS, który znajduje się pod adresem Kolonia Koplany 35.

Pierwsza licytacja pojazdu Dodge Challenger SRT rozpocznie się w dniu 7 sierpnia o godzinie 12:00. Całe wydarzenie odbędzie się w siedzibie P.P.U.H. HALS, zlokalizowanej pod adresem Kolonia Koplany 35.

W przypadku, gdy pierwsza licytacja nie zostanie sfinalizowana, zaplanowano drugi termin sprzedaży licytacyjnej. Druga tura przetargu będzie miała miejsce w dniu 8 sierpnia o godz. 12:00, a jej lokacją będzie siedziba Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku, mieszcząca się przy ul. Plażowej 17. W drugiej licytacji zachowane będą identyczne warunki, natomiast cena wywołania wyniesie 100 tys. zł, co stanowi 50% wartości szacunkowej pojazdu.

Samochód ciężarowy wart 10 tys. zł

Urząd Skarbowy wystawił na sprzedaż samochód ciężarowy marki Ford Transit Van z roku 2011. Wartość szacunkowa pojazdu została określona na 10 tys. zł, jednak cena wywołania na licytacji wyniesie już 7,5 tys. zł. Należy zaznaczyć, że samochód nie posiada aktualnego dowodu rejestracyjnego, ma jedynie jeden komplet kluczy, a także brakuje badań technicznych i ubezpieczenia.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w licytacji ruchomości muszą spełnić pewne warunki. Jednym z nich jest konieczność wpłacenia wadium w wysokości 1000 zł. Wpłata wadium zostanie uznane za złożone, jeżeli zostanie zaksięgowana na rachunku Urzędu Skarbowego najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień licytacji. Istnieje również możliwość złożenia wadium gotówką bezpośrednio przed terminem licytacji do godz. 11:00, u pracownika obsługującego organ egzekucyjny.

Chętni do zakupu mogą obejrzeć samochód w dniu 8 sierpnia, w godz. od 10:00 do 11:00. Oględziny odbędą się na parkingu P.P.U.H. HALS, zlokalizowanym pod adresem Kolonia Koplany 35.

Pierwsza licytacja samochodu ciężarowego Ford Transit Van rozpocznie się 8 sierpnia o godz. 12:00. Miejsce licytacji to siedziba P.P.U.H. HALS, którą można znaleźć pod adresem Kolonia Koplany 35. W sytuacji, gdy pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku, zaplanowano drugą sprzedaż licytacyjną. Druga tura licytacji zostanie przeprowadzona w dniu 9 sierpnia o godzinie 12:00 w tej samej lokalizacji.

20-letni Renault Kangoo Van

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku sprzedaje w trybie z wolnej ręki samochód ciężarowy Renault Kangoo Van, rocznik 2003. Pojazd nie posiada dowodu rejestracyjnego, a dołączony jest tylko jeden komplet kluczy. Wartość szacunkowa pojazdu wynosi 4 tys. zł, jednak minimalna cena sprzedaży ustalona przez urząd wynosi 1200 zł. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku nie jest wymagane wniesienie wadium.

Aukcja odbędzie się w dniu 17 sierpnia o godz. 11:00 w siedzibie Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku, zlokalizowanej przy ul. Plażowej 17.

Ruchomości, które nie zostały sprzedane w poprzednich licytacjach, zostaną teraz sprzedane z wolnej ręki. Oznacza to, że sprzedaż ruchomości będzie odbywać się według kolejności zgłaszania się zainteresowanych ich nabyciem. Nabywcą zostanie osoba, która jako pierwsza wyrazi chęć zakupu.

W przypadku, gdy kilka osób lub podmiotów zgłosi się w tym samym dniu i czasie, nabywcą zostanie ta osoba lub podmiot, który zaproponuje najwyższą cenę i dokona natychmiastowej zapłaty, nie niższej niż minimalna cena sprzedaży ustalona przez organ egzekucyjny. Płatność powinna być dokonana gotówką pracownikowi organu egzekucyjnego. Ruchomości zostaną przekazane nabywcy bezpośrednio po dokonaniu płatności w gotówce.

4 pojazdy od 1 dłużnika

W Drugim Urzędzie Skarbowym w Białymstoku, planowana jest sprzedaż czterech pojazdów, które należą do jednego dłużnika. Pierwszym z oferowanych pojazdów jest samochód ciężarowy DAF FA z roku 2004. Wartość szacunkowa tego pojazdu wynosi 20,3 tys. zł, jednak cena wywoławcza rozpocznie się od zaledwie 7 tys. zł.

Drugim pojazdem na sprzedaż jest samochód ciężarowy Mercedes Benz 308 CDI Sprinter Van z rocznika 2005. Jego wartość oszacowano na 19,7 tys. zł, a cena wywoławcza wynosi tylko 3 tys. zł. To szczególnie atrakcyjna oferta dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które potrzebują niezawodnego pojazdu dostawczego. Kolejnym pojazdem oferowanym na licytacji jest samochód ciężarowy DAF FA z 2006 r. Pomimo swojego wieku (18 lat), wartość tego pojazdu oceniono na 24 tys. zł, a cena wywoławcza to 7 tys. zł.

Ostatnim z oferowanych pojazdów jest samochód ciężarowy DAF FA z roku 2004. Jego wartość oszacowano na 20,3 tys. zł, a cena wywoławcza to 7 tys. zł. Ten pojazd również stanowi interesującą opcję dla osób szukających niezawodnego samochodu ciężarowego w rozsądnej cenie.

Publiczna sprzedaż odbędzie się 24 sierpnia o godz. 11:00 w Drugim Urzędzie Skarbowym w Białymstoku, przy ul. Plażowej 17. Procedura zakupu pojazdów będzie odbywać się według kolejności zgłaszania się zainteresowanych osób, a odbiór ruchomości nastąpi bezpośrednio po dokonaniu płatności gotówką.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1772 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39