Skazani wystawią sztukę i zaprezentują prace, z których dochód przekazany będzie dzieciom

2016.10.18 09:34
Sztuka w BTL i wernisaż prac oraz aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji "Pomóż Im" - to wszystko w ramach seminarium "Zatrudnienie osób skazanych - współpraca instytucji i społeczeństwa".
Skazani wystawią sztukę i zaprezentują prace, z których dochód przekazany będzie dzieciom
Fot: pomozim.org.pl
Jedna z prac wykonana przez skazanych z białostockiego zakładu karnego

W środę (19.10) o godz. 13.00 skazani z zakładu karnego przy ul. Hetmańskiej wystawią na deskach Białostockiego Teatru Lalek sztukę "Pan Cogito - Incognito". Wcześniej zaś, o godz. 12.30, odbędzie się wernisaż stworzonych przez nich prac artystycznych, a część z nich będzie można wylicytować (po obejrzeniu przedstawienia) podczas specjalnej aukcji charytatywnej. Cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji "Pomóż Im", prowadzącej jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci.

Wydarzenie towarzyszy seminarium pt. "Zatrudnienie osób skazanych - współpraca instytucji i społeczeństwa", organizowanym przez Radę Terenową do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym powołaną przez Wojewodę Podlaskiego, Zakład Karny w Białymstoku, Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży we współpracy z Zakładem Resocjalizacji Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Ma ono zwrócić uwagę na istotną rolę pracy w wychowaniu, a przede wszystkim przywracaniu społeczeństwu osób, które to społeczeństwo zawiodły. Duże znaczenie w tym procesie odgrywa prawidłowa i dobra współpraca pomiędzy instytucjami, organami, służbami oraz organizacjami.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1900 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39