Ślepsk Malow Suwałki rozegrał 100. mecz w PlusLidze

2023.01.04 09:13
Drużyna Ślepska Malow Suwałki we wtorkowy (3.01) wieczór zmierzyła się we własnej hali z liderem PlusLigi, czyli Asseco Resovią Rzeszów. Biało-Niebiescy inauguracyjnego seta wygrali, ale kolejne partie padały łupem przyjezdnych.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Rok 2023 rozpoczął się dla siatkarzy Ślepska od porażki, lecz ta dziwić nie może, gdyż do hali Suwałki Arena przyjechał aktualnie najlepszy zespół w lidze, który w trwającej batalii doznał tylko 2 porażek.

Warto podkreślić, że po rywalizacji z Asseco Resovią Rzeszów podopieczni Dominika Kwapisiewicza nie mają się czego wstydzić. Biało-Niebiescy po zwycięstwie 25:23 wyszli bowiem w całym meczu na prowadzenie i choć później we wszystkich setach triumfowali goście, którzy wygrali całe spotkanie 3:1, to jednak lider PlusLigi łatwo w Suwałkach nie miał.

- To był twardy mecz. Było dużo stykowych sytuacji, sporo przerw w pierwszym secie, ale myślę, że to nie wpływało na naszą koncentrację i staraliśmy się grać najlepszą siatkówkę. Według mnie wyglądało to wszystko pozytywnie. W kilku elementach zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie i to na pewno cieszy i miejmy nadzieję, że nasz poziom będzie szedł jeszcze do góry - mówił po wtorkowym starciu Bartosz Filipiak, atakujący Ślepska.

Dla suwalczan mecz z Resovią był 100. występem na szczeblu siatkarskiej PlusLigi. Biało-Niebiescy 39 razy sięgali po zwycięstwo i doznali 61 porażek.