Słoneczny dzień i pierwsza w tym roku ciepła noc. Sprawdź prognozę pogody na środę

2024.03.27 07:35
W środę na białostockim niebie królować będzie wiosenne słońce. Dzień będzie ciepły, lecz dość wietrzny.
Słoneczny dzień i pierwsza w tym roku ciepła noc. Sprawdź prognozę pogody na środę
Fot: Pixabay

W stolicy województwa podlaskiego czuć już wiosenną aurę. Na środę synoptycy zapowiedzieli dużo słońca i ciepła oraz całkowity brak opadów. Spodziewać się jednak możemy dość silnych powiewów wiatru.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 15°C w ciągu dnia i aż 7°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 12°C.

Do Białegostoku nadciągnie dziś silny, południowo-wschodni wiatr. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 60 km/h. Zachmurzenie pokryje maksymalnie 30 proc. powierzchni nieba.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 44 proc. Barometry wskażą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1003 hPa. W dalszym ciągu panować będą korzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec już o godzinie 05:12. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:33, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać od godziny 17:54. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 12 godzin i 42 minuty.

Księżyc będzie ozdabiał białostockie niebo swoją obecnością od godziny 20:39. Jego zachód nastąpi o godzinie 05:43. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 11 godzin i 18 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Środa, 27 marca to 87. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Teatru.

Swoje imieniny świętują: Ernest, Lidia, Rupert, Aleksander, Archibald, Augusta, Benedykt, Franciszek, Gelazy, Gelazja, Jan, Łazarz, Macedoniusz, Marot, Marotas, Narzes, Robert oraz Rzędzimir.

Przysłowia na środę:

"Gdy w Ruperta niebo jasne będzie, w lipcu takiż czas pogody wszędzie";
"We środę po kołaczach, gdy żaba zakuka, już nas zima mrozami pewnie nie oszuka".


Cytat dnia:

"Ko­biety dzielą się na ta­kie, przez które ma się sa­me zmar­twienia, i na ta­kie, które nas przed ty­mi zmar­twieniami bronią." - Stanisława Fleszarowa-Muskat

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1782 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39