Słowianie i Wikingowie zawojowali Perły w Koronie

2011.09.09 00:00
Zlot Wojowników Słowian i Wikingów w Drohiczynie największym wydarzeniem sezonu, Biebrzański Park Narodowy - najciekawszą atrakcją województwa podlaskiego, Hajnówka - najlepszą w regionie miejscowością turystyczną. Na liście zwycięzców plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Województwa Podlaskiego. Perły w Koronie 2011" znalazło się ponadto aż dziesięć atrakcji wodnych.
Słowianie i Wikingowie zawojowali Perły w Koronie
Największym wydarzeniem sezonu został Zlot Wojowników Słowian i Wikingów w Drohiczynie

Do Hajnówki (528 sms-owych głosów) trafi perła, jaką od tego roku internauci przyznają miejscowości lub gminie z pomysłem na turystykę. Druga w tej kategorii Narewka uzyskała 278 głosów.

O palmę pierwszeństwa w kategorii "atrakcja turystyczna" rywalizowały parki narodowe. Zwyciężył Biebrzański uzyskując 865 głosów. I nie jest to jedyna perła, jaką internauci wyłowili nad Biebrzą. Na Białowieski Park Narodowy zagłosowano 498 razy. Bezwzględnie największą popularnością cieszył się w tym roku Zlot Wojowników Słowian i Wikingów w Drohiczynie, który w kategorii "wydarzenie roku" dostał 1291 głosów. Wojownicy nie poddali się Pozytywnym Wibracjom. Białostocki festiwal zgromadził 783 "oczka".

W głosowaniu na najciekawsze atrakcje turystyczne regionu w kategorii "turystyka wodna" mamy aż dziesięciu laureatów. Listę zwycięzców otwierają aquaparki - w Suwałkach (1151 głosów) i Hajnówce (968). W perłowej dziesiątce dominują jednak kajaki. Głosami internautów znalazły się w niej: spływy kajakowe Narewką, szlak kajakowy przez Biebrzański Park Narodowy, spływy Podlaskim Przełomem Bugu na trasie Niemirów - Drohiczyn oraz szlak z Wigier przez Czarną Hańczę i Kanał Augustowski. Perełkami są statki Żeglugi Augustowskiej pływające po Kanale Augustowskim oraz statek Kameduła, który zabiera turystów w rejsy po Wigrach. Wśród wyróżnionych przez internautów atrakcji jest także żeglarski raj na Jeziorze Rajgrodzkim oraz wycieczki pychówką lub łodzią wiosłową po Biebrzy, organizowane pod hasłem "Okołkiem wokół Zarowia".

Certyfikaty "Perła w Koronie 2011" zostaną wręczone wszystkim laureatom plebiscytu podczas uroczystości zaplanowanej na 4 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Gospodarzem spotkania jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

andy

1200 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39