Śmiertelny wypadek na dk 8. Przed sądem zeznawał jeden z kierowców

2015.04.21 00:00
Dobiega końca sprawa tragicznego wypadku w Radulach, w którym zginęło pięć osób. Na ostatniej rozprawie został przesłuchany jeden z kierowców.
Śmiertelny wypadek na dk 8. Przed sądem zeznawał jeden z kierowców
Fot: KWP Białystok

Przed białostockim sądem okręgowym stanął Tomasz S. 37-latek był jednym z kierowców, którzy uczestniczyli w wypadku. Niestety w sprawie nadal są niejasności i dotyczą one opinii biegłych. Warszawscy eksperci mówią, że winę za wypadek ponoszą trzej kierowcy. Z kolei policja i specjaliści z Krakowa ustalili, że zawiniły dwie osoby - kierowcy ciężarówek.

Wypadek wydarzył się 2010 roku na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Radule. Zderzyły się tam dwa busy i ciężarówka. 37-letni Tomasz S. miał zjechać ciężarowym volvo na przeciwległy pas ruchu. Auto uderzyło w bok jadącego z naprzeciwka busa, który znajdował się blisko osi jezdni. W zderzeniu pojazdów zginęło 5 osób podróżujących busem. Wszyscy byli obywatelami Białorusi.

Prokuratura postawiła zarzuty również drugiemu kierowcy. Yuri D. miał naruszyć przepisy i wyprzedzać na podwójnej linii ciągłej. Obu kierowcom grozi nawet 8 lat więzienia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1523 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39