Śniadecja dostała ponad pół mln zł. Na meble i wyposażenie nowego oddziału

2023.03.23 12:27
W czwartek (23.03) zarząd województwa podlaskiego przyznał dofinansowanie na nowe meble i wyposażenie do wyremontowanego oddziału ortopedyczno-urazowego w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku.
Śniadecja dostała ponad pół mln zł. Na meble i wyposażenie nowego oddziału
Fot: Piotr Babulewicz / UMWP
Zdj. ilustracyjne

Rok temu zakończyła się modernizacja oddziału ortopedyczno-urazowego, aktualnie został już dostarczony sprzęt i aparatura medyczna.

Natomiast trzeba jeszcze kupić wyposażenie niezbędne do jego codziennego funkcjonowania. Planowany jest zakup m.in. lodówki medycznej, regałów metalowych, szaf, zabudowy kuchennej i medycznej, wózka reanimacyjnego i zabiegowego czy systemu parawanów przesuwnych. Na ten cel Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku otrzyma 560 tys. zł z budżetu województwa.

- Te sprzęty są niezbędne do uruchomienia oddziału, które zaplanowaliśmy w II kwartale tego roku. Liczę, że zarówno personel medyczny, jak i pacjenci będą zadowoleni z warunków, jakie zastaną na świeżo wyremontowanym oddziale. Wysoki standard zapewni zarówno szybką diagnostykę, jak i komfort leczenia – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za sektor zdrowia.

Modernizacja całego oddziału kosztowała blisko 13 mln zł, została sfinansowana z funduszy europejskich i budżetu województwa.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

295 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39