Śniadecja otrzymała niemal 1 mln zł. Na sprzęt i wyposażenie

2021.10.22 15:04
W piątek (22.10) zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu niemal 1 mln zł dla Śniadecji. Fundusze pozwolą na m.in. uruchomienie pracowni rentgenowskiej.
Śniadecja otrzymała niemal 1 mln zł. Na sprzęt i wyposażenie
Fot: Malwina Witkowska

Otrzymane fundusze mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, wyposażenia w Ośrodku Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.

Część nowego sprzętu m.in. tor wizyjny, kolonoskop, gastroskop, szafa endoskopowa czy insuflator CO zastąpią wysłużone urządzenia w Ośrodku Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego. Ma to pozwolić na skrócenie się przestojów spowodowanych awariami i uszkodzeniami aparatury.

– Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pacjentów i terminowość wykonywanych świadczeń. Dzięki temu jakość badań przeprowadzanych wśród mieszkańców województwa będzie wyższa, a o to nam przecież chodzi – mówił marszałek Artur Kosicki.

Część dotacji zostanie przeznaczona także na zakup m.in.: osłony radiologicznej, ubrań ochronnych do RTG czy ołowianej ochrony tarczycy. Pozwoli to na uruchomienie pracowni rentgenowskiej w ośrodku diagnostyki endoskopowej.

– Dzięki temu będzie można wykonywać badanie RTG bez konieczności przewożenia pacjentów do Działu Diagnostyki Obrazowej. To zaoszczędzi czas pacjentów i personelu – podkreślił Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny za sektor zdrowia.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

292 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39