Sobota była udana. Białostockie drużyny z cennymi zwycięstwami

2024.01.21 10:47
REA BAS Białystok dopisał do swojego konta trzy punkty. Ekipa ze stolicy Podlasia pokonała bowiem w 18. kolejce siatkarskiej Tauron 1. Ligi Chrobrego Głogów, tracąc w tej rywalizacji tylko jednego seta. Dodatkowo triumf odniosły też zawodniczki BAS-u.
Fot: REA BAS Białystok

Po dwóch porażkach z rzędu (z Avią Świdnik i Arką Chełm) lokaty dające grę w play-offach nieco od REA BAS-u się oddaliły, dlatego w sobotę (20.01) przy okazji domowej rywalizacji z Chrobrym Głogów, zawodnicy ze stolicy Podlasia byli żądni zwycięstwa. Czy duża mobilizacja na mecz z przedostatnią drużyną w stawce przyniosła efekt? Owszem. Białostoczanie pierwsze dwa sety wygrali do 22 oraz 19 i tylko w partii numer trzy podopiecznym Krzysztofa Andrzejewskiego powinęła się noga. Tę część starcia goście zwyciężyli 25:19, ale później znów lepszy okazał się REA BAS, który triumfował 25:22, dlatego w całym meczu padł korzystny dla gospodarzy wynik 3:1. Bohaterem podlaskiej drużyny został Jędrzej Goss, a więc autor aż 26 oczek w sobotnim spotkaniu.

Ważną wygraną zaliczyły też siatkarki BAS-u. Zawodniczki trenowane przez Marcina Wojtowicza podczas wyjazdowej potyczki z SAN-Pajdą Jarosław przegrały wprawdzie inauguracyjną partię 19:25, lecz potem gra białostoczanek wyglądała już koncertowo, dzięki czemu na konto ekipy z naszego miasta wpadły cenne trzy punkty. W następnych setach BAS zwyciężał do 14, 22 oraz 19.