Sok dla dzieci nie nadaje się do spożycia przez ludzi. GIS wycofuje produkty

2022.08.03 16:53
W soku jabłkowym HiPP wykryto obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych. Z kolei czipsy Lay's zostały wycofane z powodu błędnych opakowań.
Sok dla dzieci nie nadaje się do spożycia przez ludzi. GIS wycofuje produkty
Fot: GIS

Sok z ciałami obcymi

W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w związku ze skargą konsumenta, potwierdzono obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych w jednej partii soku HiPP. Obecność ciał obcych w produkcie sprawia, że nie nadaje się on do spożycia przez ludzi.

Szczegóły dotyczące produktów:
Nazwa produktu: HiPP 100% Słodkie Jabłka po 4 miesiącu 200 ml
Numer partii: LA98967
Data minimalnej trwałości: 31.10.2023
Wyprodukowano w UE dla HIPP Polska Sp. z o.o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa

Firma HiPP Polska Sp. z o.o. zablokowała wydawanie produktów z magazynu. Rozpoczęła zawiadamianie kontrahentów o konieczności zablokowania produktów do dalszej sprzedaży do czasu wyjaśnienia sprawy. W firmie HiPP prowadzone są intensywnie działania wyjaśniające.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie we współpracy z podmiotem odpowiedzialnym za produkt. Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

Czipsy z pomyłką

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma FRITO LAY Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu z rynku partii produktu Lay’s Oven Baked ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na białko mleka krowiego. W wyniku pomyłki w zakładzie produkcyjnym doszło do zapakowania ograniczonej liczby produktów w nieprzeznaczone dla nich opakowania, co skutkowało brakiem odpowiedniej informacji o obecności składnika alergennego.

Szczegóły dotyczące produktu:
Nazwa produktu: Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50% less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw, 125 g
Numer partii: PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10
Data minimalnej trwałości: 30.10.2022
Producent: Frito Lay Poland Sp. z o.o. ul. Zachodnia 1. 05-825 Grodzisk Mazowiecki
Frito Lay Sp. z o.o. Fabryka w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Włókiennicza 12/18

Firma FRITO LAY Sp. z o.o. niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku przedmiotowego artykułu. Informacja dla klientów została zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł.

Z kolei Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę FRITO LAY Sp. z o.o. i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Produkty oznaczone numerem partii (w określonym przedziale czasowym) oraz datą minimalnej trwałości wskazanymi w komunikacie nie powinny być spożywane przez osoby z alergią na białko mleka. Firma FRITO LAY Sp. z o.o. poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu do sklepu, w którym został zakupiony.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1662 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39