Sorry Boys w Zmianie Klimatu. Mamy bilety na koncert [KONKURS, WIDEO]

2017.03.02 10:30
Grupa Sorry Boys wystąpi w Białymstoku. Podczas koncertu w Zmianie Klimatu będzie promować płytę "Roma".
Sorry Boys w Zmianie Klimatu. Mamy bilety na koncert [KONKURS, WIDEO]
Fot: materiały wydawcy
Fragment okładki płyty "Roma"

"Roma" jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys. Napisana w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. "Roma" przywołuje Rzym - miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Tytułowa "Roma" nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom.

- Patronem "Romy" jest Apollo - bóg muzyki, poezji, miłości i światła - przewodnich tematów albumu - mówi autorka kompozycji i tekstów Bela Komoszyńska.



Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu - "Vulcano". Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

Roma Tour to premierowe koncerty z materiałem z "Romy", z którymi Sorry Boys odwiedzą ponad 20 miast w całej Polsce. Jest to największa trasa koncertowa w historii zespołu. Dotychczasowe brzmienie zespołu zostanie wzbogacone na żywo o nowe, bardziej akustyczne instrumentarium. Obok piosenek z najnowszego albumu, znajdą się także najbardziej znane utwory z poprzednich płyt.

W ramach trasy grupa przyjedzie też do Białegostoku. Koncert w niedzielę (5.03) w Zmianie Klimatu. Patronujemy imprezie.

Wygraj bilet: Konkurs

Zobacz też: Sorry Boys / Roma Tour w Zmianie Klimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

783 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39