Soulowy koncert, monodram i fortepianowe show. To propozycje Nie Teatru na ten weekend

2024.05.10 12:41
Białostocki Nie Teatr otwiera przed nami artystyczny świat koncertów i sztuki scenicznej. Na ten weekend przygotowali dla nas trzy ciekawe propozycje.
Soulowy koncert, monodram i fortepianowe show. To propozycje Nie Teatru na ten weekend
Fot: Materiały organizatora

W piątek (10 maja) organizatorzy zabiorą nas w muzyczną podróż do świata niezapomnianej Arethy Franklin. W sobotę (11 maja) wystąpi przed nami Anna Seniuk w swoim autorskim monodramie "Księga ziół i nie tylko". Na niedzielę zapowiedziano "Show Przy Fortepianie" w wykonaniu Adama Snopka.

Koncert "Legends Corner Series: A Tribute to Aretha Franklin"

To propozycja dla miłośników muzyki soulowej. Na scenie zobaczymy Sandrę Rusin, która wcieli się w rolę królowej gatunku - Arethy Franklin. Koncert jest formą muzycznego hołdu złożonego amerykańskiej piosenkarce.

Wokalistka, przy akompaniamencie pianina, perkusji i kontrabasu wykona dla nas takie utwory, jak: "Respect", "Think", "Chain of Fools", "Natural Woman", "I Say a Little Prayer" oraz "Freeway of Love", w zjawiskowych, odświeżonych aranżacjach.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Spektakl "Księga ziół i nie tylko"

Monodram Anny Seniuk to opowieść bardzo osobista. Artystka otworzy przed nami świat własnej drogi artystycznej i doświadczeń życiowych. Przemówi za pośrednictwem słów najwybitniejszych polskich poetek i poetów.

Miłość, zdrowie, spokój, teatr i dobre życie. To zaledwie kilka tematów, jakie weźmiemy pod
refleksję tego wieczoru. Usłyszymy fragmenty z "Księgi ziół" Sándora Máraiego oraz wiersze Zbigniewa Herberta, Małgorzaty Hillar, Ludmiły Marjańskiej, Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Anny Świrszczyńskiej i ks. Jana Twardowskiego.

Rozpoczęcie o godzinie 17:30.

"Show Przy Fortepianie"

W niedzielę, scenę Nie Teatru przejmie charyzmatyczny artysta - Adam Snopek. Oprowadzi nas po świecie największych muzycznych przebojów. Zobaczymy jego premierowe skecze i program "Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło". Jak zapewniają organizatorzy, będziemy śpiewać, śmiać się, wzruszać i chwytać za głowę, bo jedno jest pewne – nikt nie pozostanie obojętny!

Artysta zaprosi nas do aktywnego udziału w swoim show. Muzyczne quizy, ciekawostki z życia największych artystów i zaskakujące, muzyczne fakty, to zaledwie skrawek tego, co czeka na nas tego wieczoru w Nie Teatrze. Czy wiedzieliście na przykład, że co trzeci utwór muzyki rozrywkowej zawiera w sobie fragment piosenki "Pieski Małe Dwa"? Adam Snopka spróbuje nam to udowodnić.

Show rozpocznie się o godzinie 19:00.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

700 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39