Spacer do najstarszego parku w Białymstoku

2015.07.22 00:00
Jedną z wakacyjnych propozycji przygotowanych przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa jest spacer przyrodniczo-historyczny "Kwiatki z historią" - oparty na materiałach z Mediateki CLZ.
Spacer do najstarszego parku w Białymstoku
Fot: materiały CLZ

Wędrówka do Parku Starego w Białymstoku to historyczna opowieść, która przeplata się tu z licznymi zadaniami dla uczestników, pozwalając odkryć im przyrodnicze uroki i poznać historyczne sekrety najstarszego zieleńca w mieście.

Białostocki Park Stary służy mieszkańcom miasta od 118 lat. Ale co o nim tak naprawdę wiemy? Był świadkiem najważniejszych wydarzeń XIX i XX wieku. Na przestrzeni lat zmieniał się jego kształt i wygląd. Kiedyś można było zobaczyć tu egzotyczną agawę lub napić się kawy w kawiarni "Raj". Teraz w upalne dni możemy schłodzić nogi w fontannie lub odpocząć w cieniu "Kompozycji".

Na uczestników spaceru czekają fotograficzne puzzle, detektywistyczne zadania, teatralno-przyrodnicze łamigłówki i quiz. W wędrówce mogą wziąć udział grupy zorganizowane. Rezerwacji należy dokonywać z tygodniowym wyprzedzeniem.

Szczegóły: Kwiatki z historią w CLZ

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1420 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39