Spacery online i twórcze warsztaty. Projekt dla osób niesłyszących

2020.10.02 10:36
"Nie Migam się od Kultury" - to kolejny projekt z zakresu edukacji kulturalnej dla osób niesłyszących, które realizuje Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem".
Spacery online i twórcze warsztaty. Projekt dla osób niesłyszących
Fot: Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem"

Spacery, oprowadzania, warsztaty - online
 
Projekt "Nie Migam się od Kultury" realizowany jest w okresie od września do końca grudnia 2020 r. Zakłada realizację wielopłaszczyznowych działań multimedialnych prowadzonych w całości online, w ramach których odbędą się bezpłatne oprowadzania i spacery po lokalnych instytucjach kultury i ważnych dla kultury i historii miejscach z udziałem przewodnika i tłumacza języka migowego oraz warsztaty twórcze (sztuki tworzenia żywych obrazów i animacji poklatkowej) skierowane do lokalnej społeczności osób z niepełnosprawnością słuchu.

Wszystkie działania będą realizowane nieodpłatnie oraz zostaną dostosowane do sposobu komunikowania się osób niesłyszących poprzez tłumaczenie ich na język migowy. Każdy uczestnik projektu pozna różne dziedziny sztuki, będzie miał możliwość za pośrednictwem internetu skorzystać z zaplanowanych działań multimedialnych.

Dostęp do kultury może być szerszy

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do zasobów instytucji kultury, popularyzacja dób kultury, propagowanie dziedzictwa narodowego i wyrównywanie szans, umożliwienie aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz integracji społecznej osób niesłyszących, które z powodu bariery komunikacyjnej mają utrudniony udział w życiu kulturalnym i społecznym.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu operacyjnego Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem zadania jest Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, przy projekcie współpracuje też Muzeum Historyczne - Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym projektu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

810 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39