Specjalne pociągi wyruszą z Białegostoku na festiwal

2024.07.05 09:45
Wybierasz się na festiwal TUTAKA? Możesz pojechać na niego pociągiem. Będą dodatkowe składy na trasie Białystok - Waliły.
Specjalne pociągi wyruszą z Białegostoku na festiwal
Fot: MW

Pociągiem na festiwal

Polregio, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego oraz Fundacją TUTAKA, w dniach 12–15 lipca uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe dla uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Przebudzonych TUTAKA.

Fundacja TUTAKA, na leśnej polanie Boryk w miejscowości Gródek, organizuje największy ogólnobiałoruski piknik. Festiwal TUTAKA to nie tylko występy oryginalnych muzyków na scenach festiwalu, ale również warsztaty, dyskusje, pokazy filmowe, eksperymenty teatralne, wydarzenia sportowe i inne twórcze działania związane z niezależną kulturą białoruską.

Na tę okazję Polregio uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe do Walił pod nazwą TUTAKA. Z Białegostoku będą odjeżdżały o godzinie 18.10 w dniach od 12 do 14 lipca. W drogę powrotną wyruszą zaś o godzinie 2.00 w dniach 13 i 14 lipca oraz o godzinie 1.00 w poniedziałek 15 lipca.

Jak informuje Renata Gerasimiuk z Podlaskiego Zakładu Polregio w Białymstoku, przejazdy w dodatkowych pociągach TUTAKA będą się odbywały na podstawie obowiązującej w naszym województwie promocyjnej Taryfy Podlaskiej.

- Taryfa Podlaska, oprócz atrakcyjnych cen biletów na przejazd pociągami POLREGIO, oferuje dodatkowy 10% opust przy zakupie biletów jednorazowych w elektronicznych kanałach sprzedaży (internet, aplikacja) oraz w biletomatach i videomacie na dworcu kolejowym w Białymstoku - mówi.

Zgodnie z tą ofertą, cena biletu normalnego na przejazd w relacji Białystok – Waliły wynosi 8 złotych, przy zakupie biletu w kasie lub u obsługi pociągu. Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok, bilet można kupić u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat. Natomiast kupując bilet jednorazowy poprzez elektroniczne kanały sprzedaży, przy uwzględnieniu 10% upustu, cena wyniesie 7,20 złotych.

W Taryfie Podlaskiej obowiązują ulgi ustawowe i dzięki temu osoby uprawione do korzystania z nich zapłacą jeszcze mniej, np. uczeń lub posiadacz Karty Dużej Rodziny – 5,04 złote, a student - 3,92 złote przy zakupie w kasie, a w elektronicznych kanałach lub automatach i videomacie odpowiednio: 4,54 złote i 3,53 złote.

Wakacyjna oferta Polregio

Przypominamy także, że w tym roku do oferty powrócił "Bilet tygodniowy wakacyjny", który cieszył się dużą popularnością zeszłego lata. Bilet jest dostępny w dwóch wersjach:
- tańszej, za 149 złotych, uprawniającej do przejazdów pociągami Polregio,
- w droższej, za 179 złotych, uprawniającej do przejazdów pociągami Polregio oraz pociągami
uruchamianymi przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną, Arriva RP i Koleje Wielkopolskie.

"Bilet tygodniowy wakacyjny" to bilet sieciowy, który uprawnia do wielokrotnych przejazdów
pociągami. Przez cały czas jego ważności, czyli do 1 września, każda osoba może korzystać bez ograniczeń z połączeń w ramach obowiązywania oferty. Od momentu zakupu bilet jest ważny przez 7 kolejnych dni. Należy jednak mieć na uwadze, że bilet jest w sprzedaży do 26 sierpnia.

Bilet ten jest imienny. Trzeba go podpisać imieniem i nazwiskiem przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu i zawsze podczas podróży mieć dokument potwierdzający tożsamość. Można zakupić go w kasach i automatach biletowych, w pociągu u obsługi i przez system mPolregio.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

702 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39