Specjalnie dla lubiących poleniuchować. Nowe hamaki w parkach

2018.05.11 18:13
W Białymstoku pojawiły się nowe hamaki. Oprócz trzech, które stanęły w miejskich parkach już w zeszłym roku, dostawiono kolejnych sześć w nowych lokalizacjach.
Specjalnie dla lubiących poleniuchować. Nowe hamaki w parkach
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Gdy w zeszłym rok pisaliśmy o tym, że w białostockich parkach pojawią się ogólnodostępne hamaki, mieliśmy mieszane uczucia. Że niby fajnie, ale korzystać z nich będą mogli także bezdomni itp. Okazało się jednak, że pomysł był dobry, a hamaki cieszyły się dużym zainteresowaniem. W magistracie postanowiono więc, że do dotychczasowych trzech, które pojawiły się w Parku Konstytucji 3 Maja i Parku Planty, postanowiono dostawić kolejnych sześć.

Zostały zamontowane tam, gdzie białostoczanie chętnie wypoczywają: w parku Antoniuk, parku przy ul. Fredry oraz w pobliżu stawów przy ul. Marczukowskiej. Zainstalowano je na wcześniej wybranych i przygotowanych miejscach, gdzie czekały już specjalne podpory.

– Proponujemy naszym mieszkańcom kolejny sposób na relaks pod chmurką. Mam nadzieję, że te hamaki będą służyły białostoczanom przez całe lato – mówi zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki.

Hamaki są kolejnymi obiektami w przestrzeni Białegostoku mającymi uatrakcyjnić mieszkańcom wypoczynek. W poprzednich latach w naszym mieście pojawiły się np. ławki solarne, ławki do karmienia i przewijania niemowląt, a także ławka parametryczna w Alei Bluesa, która swoim wyglądem przypomina rzeźbę przestrzenną.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
Tagi:

869 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39