Spektakl w Teatrze Dramatycznym. Można go zobaczyć bezpłatnie

2015.06.22 00:00
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego. W całym kraju odbywają się poświęcone mu wydarzenia. W Białymstoku do obchodów włączył się Teatr Dramatyczny. Można będzie zobaczyć spektakl "Życie. Bez tytułu".
Spektakl w Teatrze Dramatycznym. Można go zobaczyć bezpłatnie
Fot: materiały organizatora

Społeczny Komitet Obchodów Jubileuszu 100-lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego przygotował cykl wydarzeń artystycznych, kulturalnych, edukacyjnych poświęconych osobie ks. Twardowskiego oraz percepcji jego poezji. Centralne uroczystości przypadają w dniach od 1 (urodziny ks. Jana) do 24 czerwca (jego imieniny). Przyświeca im hasło "Słowo zabiera głos". Głównym celem wydarzeń w ramach obchodów jest przypomnienie, jak ważny jest autentyzm i sens prostych słów, którymi posługiwał się ks. Twardowski.

Z tej okazji w Teatrze Dramatycznym będzie można zobaczyć spektakl "Życie. Bez tytułu". Przygotowali go uczestnicy warsztatów teatralnych w grupie "13+B". Młodzież, pod okiem aktorki Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej, zaprezentuje przedstawienie w oparciu o 23 wiersze ks. Jana Twardowskiego. "Życie. Bez tytułu" to nowa, niespotykana interpretacja twórczości Księdza, niebanalne historie z "banałem w środku", wzruszenie i śmiech, małe-wielkie sprawy poddane nastoletniej analizie. Pokaz składa się z dwóch części.

- Nasza grupa jest bardzo liczna, bardzo głośna i bardzo rozgadana. Dlatego tegoroczną edycję warsztatów postanowiliśmy poświęcić ciszy. To miał być taki nasz cichy, a jednocześnie bardzo głośny w swej wymowie, sprzeciw wobec wszechpanującego pośpiechu, hałasu i chaosu - mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska.

Spektakl można obejrzeć w środę (24 czerwca) o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny.

Szczegóły; Wiersze ks. Twardowskiego u Węgierki

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

845 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39