Spełniło się marzenie małego chłopca i jego bliskich. Dawid ma nowy dom

2018.01.10 08:19
Dawid ma zaledwie kilka lat, a życie już mocno go doświadczyło. Ciężko choruje, a warunki w jakich mieszkał wraz z bliskimi były zatrważające. Dzięki uporowi taty i pomocy Fundacji "Pomóż Im" ma nowy dom.
Spełniło się marzenie małego chłopca i jego bliskich. Dawid ma nowy dom
Fot: Materiały prasowe

Dawid to kilkuletni chłopiec, który choruje na padaczkę lekoodporną. Straszna choroba daje o sobie znać nawet kilka razy dziennie. Jakby tego było mało - on i jego bliscy mieszkali w tragicznych warunkach. Rodzina zajmowała 40-metrowy, zrujnowany dom po dziadkach w Rogienicach Wielkich (pow. kolneński). Nie było tam łazienki, ogrzewanie też zostawiało wiele do życzenia.

Jego tata postanowił sam obok drewnianej chatki wybudować nowy niewielki domek, który zapewni im godziwe życie. Gdy budynek był w stanie surowym zamkniętym, z pomocą rodzinie przyszła Fundacja "Pomóż Im", która opiekuje się chorym chłopcem.

- Dawid stał się naszym podopiecznym i za wszelką cenę chcieliśmy, aby ta doświadczona przez los rodzina mogła żyć w godnych warunkach. Dzięki ludziom wielkich serc kolejny raz się nam udało. Dom jest gotowy, a jego mieszkańcy spędzili w nim pierwsze święta – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji "Pomóż Im".

Nowy dom wykończono w ramach projektu "Bajkowe pokoje". Zakłada on wsparcie rodzin podopiecznych w przystosowaniu godziwych warunków mieszkalnych. Dotychczas udało się już pomóc 10 rodzinom.

Pieniądze na wykończenie domu Dawida i jego bliskich udało się zebrać dzięki wpłatom darczyńców. Fundusze zbierano też podczas Miesiąca Dobroczynności i Balu Charytatywnego. Pojawili się też sponsorzy, którzy zechcieli pomóc potrzebującym: BLU Salony Łazienek, CemHurt, Primacol oraz Boss Meble.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1507 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39