Spływ kajakowy i spacer z przewodnikiem. Dla chorego Filipka

2023.04.13 17:44
W najbliższą niedzielę (23.04) rodziny będą mogły wybrać się na charytatywny spływ kajakowy bądź spacer pod Dojlidach z przewodnikami.
Spływ kajakowy i spacer z przewodnikiem. Dla chorego Filipka
Fot: Dziś Białka Płynie Dla Filipka / FB

23 kwietnia o godz. 11.00 w Białymstoku odbędzie się Charytatywny Spływ Kajakowy rzeką Białą w Białymstoku. Przewodniczyć mu będą Paweł Skowroński (trener kajakarzy w UKS Dojlidy) i Paweł Kalinowski (znany jako: Paweł Hulajnoga). Wydarzenie ma na cel charytatywny – wspomóc leczenie Filipka Martyniuka, który urodził się z krótszą nóżką. Filip może mieć równe nóżki, może żyć jak jego rówieśnicy. Potrzebuje jednak operacji, a jak wiadomo, leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego każda pomoc i każdy datek jest bardzo ważny. Wydarzenie jest skierowane do całych rodzin, a oprócz sportu będzie to przede wszystkim relaks.

Lista uczestników na I Międzynarodowy Charytatywny Spływ rzeką Białą w Białymstoku jest już zamknięta. Ale za to można wybrać się na spacery z przewodnikami PTTK, ponieważ równocześnie do spływu odbywać się będą przyrodniczo-historyczne przechadzki.

W planie są dwie trasy spacerów do wyboru: krótsza "rodzinna", która trwa około 1-1,5 godz. i będzie dotyczyć dóbr dojlidzkich oraz trasa dłuższa wśród stawów dojlidzkich. Obie przechadzki odbędą się z przewodnikami PTTK, którzy opowiedzą wiele ciekawostek związanych z otaczającą nas przyrodą i zwierzętami, a także historią Białegostoku. Po spacerach zaplanowano ognisko, dlatego chętni uczestnicy proszeni są, aby przygotowali własny koszyczek z prowiantem.

Podczas przechadzki odbędzie też zbiórka na leczenie Filipka Martyniuka, który ma rzadką wadę wrodzoną. Jedna jego nóżka jest krótsza od drugiej. Niedorozwój kości udowej jest bardzo rzadko występującą wadą wrodzoną, która występuje raz na 40 tys. urodzeń. Chłopiec ma szansę, aby biegać i żyć jak inne dzieci. Niestety najpierw jego rodzice muszą uzbierać pieniądze na kosztowną operację. Maluszkowi można pomóc poprzez wpłatę na stronie siepomaga.pl. Filipka można również wspomóc poprzez licytacje na facebooku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1175 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39