Spór miasta z wykonawcą białostockiego stadionu. Sąd Najwyższy ponownie zajmie się sprawą

2017.10.11 11:31
To wieloletni konflikt. Być może jednak wkrótce uda się go zakończyć. Magistrat i wykonawca stadionu miejskiego w Białymstoku złożą do Sądu Najwyższego wnioski o wznowienie postępowania.
Spór miasta z wykonawcą białostockiego stadionu. Sąd Najwyższy ponownie zajmie się sprawą
Fot: Grzegorz Chuczun

Wraca sprawa sporu miasta z wykonawcą białostockiego stadionu. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku postępowanie przed Sądem Najwyższym przeprowadzane ze względu na skargi kasacyjne spółek Eiffage zostało zawieszone. Więcej: Sąd Najwyższy zawiesił sprawę sporu miasta z wykonawcą stadionu w Białymstoku.

Od tego czasu trwały rozmowy dotyczące kompensacji szkody miasta przez wspomniane spółki. Ostatnie spotkanie pełnomocników magistratu z pełnomocnikami Eiffage odbyło się 9 października. Wówczas uzgodniono, że strony złożą do Sądu Najwyższego zgodne wnioski o podjęcie zawieszonego postępowania i wyznaczenie terminu posiedzenia.

- Posiedzenie takie jest spodziewane przez nas jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w grudniu. Na tym posiedzeniu Sąd Najwyższy podejmie decyzję co do dalszego toku postępowania. Miasto, mając na względzie ochronę finansów publicznych, czas i koszty egzekucji, nie będzie stawać w opozycji, jeżeli Sąd Najwyższy, jak jest to powszechnie przyjęte w praktyce postępowań, podejmie próby ugodowe na posiedzeniu, jeżeli - podkreślamy - będzie to korzystne dla miasta - informuje Urszula Mirończuk, rzecznik prasowy prezydenta Białegostoku.

Zamieszanie dotyczące tej sprawy trwa już kilka lat. Wszystko zaczęło się od tego, że pierwszy wykonawca obiektu, firma Eiffage, miała opóźnienia w pracach i białostocki urząd miejski zerwał umowę z wykonawcą. Temat trafił na wokandę, miasto domagało się kar umownych i odszkodowania.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1737 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39