Sportowe obiekty znów otwarte. Na razie jednak nie wszystkie

2020.05.04 17:01
Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy, Tor Wschodzący Białystok oraz lekkoatletyczny stadion przy ul. Zwierzynieckiej - te obiekty BOSiR-u wznowiły w poniedziałek (4.05) swą działalność. Wciąż nieczynne są natomiast pływalnie.
Sportowe obiekty znów otwarte. Na razie jednak nie wszystkie
Fot: BOSiR

Sport wraca, ale trzeba pamiętać o zaleceniach

Zgodnie z rozporządzeniami rządu od poniedziałku możliwe jest korzystanie ze sportowych obiektów, które mają charakter otwarty. Dzięki luzowaniu obostrzeń klientów mogą zatem przyjmować niektóre areny będące pod skrzydłami Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do usług mieszkańców stolicy Podlasia (i nie tylko) są już ponownie Tor Wschodzący Białystok, Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy, a także lekkoatletyczny stadion zlokalizowany przy Parku Zwierzynieckim. Trzeba jednak zaznaczyć, że na wymienionych obiektach należy się stosować do określonego reżimu sanitarnego.

Na arenie przeznaczonej dla lekkoatletów w jednej chwili może przebywać maksymalnie 6 osób. Choć stadion otwarty jest w godz. 8.00-18.00, to jednak, aby móc na nim poćwiczyć, należy wcześniej uzgodnić termin treningu z gospodarzem obiektu. Ze względów bezpieczeństwa nadal zamknięte są szatnie. Nie ma też możliwości skorzystania z prysznica.

Jeżeli chodzi o Tor Wschodzący Białystok, to tam także równocześnie może się znajdować nie więcej niż 6 osób, a ponieważ do wspomnianego limitu zaliczani są nie tylko kierowcy, ale też kibice, to tymczasowo widzowie na teren obiektu wpuszczani nie będą. Warto również wspomnieć, że na trening da się przyjechać tylko po wcześniejszej rezerwacji i uiszczeniu opłaty drogą internetową.

Można chodzić bez maseczki, lecz tylko w trakcie określonych czynności

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, swe bramy - w godz. 9.00-18.00 - otworzył również mieszczący się przy ul. Plażowej Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy. Wejście tam poza sezonem, wzorem ubiegłych lat, jest bezpłatne, ale trzeba mieć na uwadze, że wciąż niedozwolone jest korzystanie z placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych. Poruszając się po plaży i terenie leśnym, należy mieć zakryte usta i nos oraz zachować minimum 2 m odległości od innych spacerujących.

Zasłanianie twarzy nie jest koniecznie, gdy na dojlidzkim zalewie korzysta się z wypożyczalni sprzętu. Podobnie jest w czasie treningów na Torze Wschodzący Białystok i stadionie.

Ponieważ pływalnie BOSiR-u są obiektami o charakterze zamkniętym, na razie basenowe szaleństwa przy ul. Włókienniczej, Mazowieckiej oraz Stromej nie są czymś możliwym do zrealizowania.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1516 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39