Spoty, plakaty i spotkania z mieszkańcami przygotują do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2016

2015.09.17 00:00
Spoty, plakaty, a przede wszystkim 18 spotkań z mieszkańcami. Rusza kampania informacyjno-edukacyjna przed głosowaniem na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2016.
Spoty, plakaty i spotkania z mieszkańcami przygotują do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2016
Fot: ESD
W mieście pojawią się plakaty z zaproszeniem na spotkania informacyjne

18 spotkań z mieszkańcami

- Od najbliższej soboty rozpoczynamy cykl spotkań poświęconych budżetowi obywatelskiemu i projektom do niego zgłoszonych - zapowiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.
- Mamy nadzieję, że przyczynią się do większej aktywności przy zgłaszaniu projektów w przyszłej edycji budżetu obywatelskiego oraz zwiększą frekwencję osób głosujących - liczy Rudnicki.

W sumie magistrat zamierza zorganizować 18 takich spotkań. Odbędą się one w różnych punktach miasta. W ich trakcie mieszkańcy będą mieli szansę lepiej poznać projekty, które zostaną poddane pod głosowanie. Urzędnicy wytłumaczą zasady tegorocznego głosowania oraz przedstawią stan realizacji projektów z poprzednich edycji. W spotkaniach wezmą udział również projektodawcy.

Zachęcać do głosowania w budżecie obywatelskim będą też spoty radiowe i telewizyjne. Ponadto zostały wydrukowane plakaty, które pojawią się w szkołach i autobusach, będą je również rozwieszać inicjatorzy poszczególnych projektów.

Kampania promocyjna budżetu obywatelskiego będzie kosztować magistrat 10 tys. zł.

Lepsze karty do głosowania

Tymczasem białostoccy radni wprowadzali zmiany, które mają zmniejszyć liczbę oddanych nieważnie głosów. W nowej karcie już na początku określono, jakie głosy są ważne. Drugą zmianą jest to, że wszystkie projekty, z podziałem na osiedlowe i ogólnomiejskie, będą zamieszczone na karcie - wystarczy wstawić X przy swoim wyborze (wyraźnie zaznaczono, że można głosować na 3 projekty ogólnomiejskie i 3 osiedlowe z miejsca swojego zamieszkania). Ponadto wybór swojego osiedla nastąpi poprzez wstawienie X.

W karcie elektronicznej po wpisaniu danych osobowych automatycznie wyświetlą się projekty osiedlowe, na które można zagłosować zgodnie z miejscem swojego zamieszkania. Ponadto pojawiła się rubryka na wprowadzenie adresu e-mail. Kto nie chce przesyłać karty mailowo, będzie mógł ją wydrukować ze strony www.bialystok.pl.

Głosowanie na projekty będzie trwało od 3 do 19 października.

Harmonogram spotkań:
Spotkania konsultacyjne ws. budżetu obywatelskiego 2016

Zobacz też:
Budżet obywatelski 2016. Już wiadomo, na jakie pomysły będzie można głosować. LISTA PROJEKTÓW

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1673 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39