Sprawa Daniela wraca do sądu

2006.05.17 00:00
Sprawa Daniela, który zginął zimą 2004 roku przed białostockim klubem Herkulesy wraca do sądu - taką decyzję wydał wczoraj białostocki Sąd Apelacyjny.

Wcześniej oskarżeni w tej sprawie - Adam W. i Krzysztof K. skazani zostali na kary 5 i 7 lat pozbawienia wolności za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Z takim wyrokiem nie zgadzają się rodzice Daniela, którzy uważają, że kary są zbyt niskie. Chcą by sprawcy odpowiadali za zabójstwo.

Jak ustalono w toku śledztwa, Krzysztof K. uderzył Daniela, gdyż ten nie chciał mu udzielić informacji, gdzie jest ich wspólny znajomy. Doszło do szarpaniny, do której po chwili przyłączył się szwagier Krzysztofa - Adam W.

Najprawdopodobniej to właśnie on zadał śmiertelny cios Danielowi. Takie są ustalenia sądu pierwszej instancji, jednak zdaniem Sądu Apelacyjnego nie miało to odzwierciedlenia w orzeczonych karach.

Obaj oskarżeni skazani zostali za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Tymczasem jak ustalono śmierć Daniela spowodował tylko jeden z nich, dlatego też Sąd Apelacyjny nie zgadza się z wyrokiem Sądu Okręgowego. Teraz proces rozpocznie się od początku.


1069 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39