Sprzedawała ubrania, których nie wysyłała. 23-latce postawiono ponad 200 zarzutów

2022.10.11 14:21
Ponad 200 zarzutów oszustwa usłyszała 23-latka, która na jednym z portali społecznościowych tworzyła fikcyjne konta i wystawiała na sprzedaż przedmioty. Jednak po otrzymaniu pieniędzy od kupujących, towaru nie wysyłała, a kontakt z nią się urywał.
Sprzedawała ubrania, których nie wysyłała. 23-latce postawiono ponad 200 zarzutów
Fot: KPP Sokółka

23-letnia mieszkanka Śląska usłyszała ponad 200 zarzutów oszustwa. Kobieta, na jednym z portali społecznościowych tworzyła fikcyjne konta oraz wystawiała na sprzedaż m.in. ubrania i kosmetyki.

- Dla zainteresowanych ogłoszeniami podawała ten sam numer konta, na który wpłacali oni pieniądze za zakupy. Pomimo otrzymanych wpłat 23-latka nie wysyłała zakupionych przedmiotów i urywała kontakt z kupującymi - przekazują policjanci z KPP Sokółka.

Sprawę tę zaczęli wyjaśniać sokólscy kryminalni po tym, jak zgłosiła się do nich oszukana mieszkanka gminy Kuźnica. Kobieta chciała kupić kurtkę wystawioną przez 23-latkę, przelała pieniądze, jednak zamówienia, ani zwrotu pieniędzy nie otrzymała. Kiedy kontakt ze sprzedającą urwał się, sprawę zgłosiła policjantom.

Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkanka Śląska działając ponad rok, oszukała w ten sposób osoby w całym kraju, na łączną kwotę ponad 20 tys. zł. Proceder ten stał się jej stałym źródłem dochodu.

Zebrany materiał dowodowy, pozwolił przedstawić kobiecie ponad 200 zarzutów oszustwa. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1543 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39