Stacja uzdatnienia wody przeszła kompleksową modernizację

2022.07.29 13:29
W czwartek (28.07) do użytku została oddana przebudowana stacja uzdatniania wody w Słuczu (gmina Radziłów). Inwestycja kosztowała prawie 3,4 mln zł.
Stacja uzdatnienia wody przeszła kompleksową modernizację
Fot: PUW

Rolnicy z gminy Radziłów (powiat grajewski) nie muszą dłużej martwić się o niedobory wody. Po kompleksowej modernizacji stacji uzdatniania mogą liczyć teraz na zdecydowanie lepszej jakości wodę, a o braki w jej dostawie nie będą musieli się już martwić.

Przebudowa stacji objęła prace remontowo-budowlane w budynku, roboty elektryczne i sanitarne, a przede wszystkim budowę dwóch zbiorników wyrównawczych o łącznej pojemności 300 m3.

- To bardzo istotna inwestycja dla gminy Radziłów. Mieszkańcy Słuczu i sąsiadujących wsi, którzy prowadzą swoje gospodarstwa specjalizujące się głównie w hodowli bydła, zmagali się przez lata z niedoborami i niskim ciśnieniem wody. Teraz znacząco poprawi się standard pracy, życia mieszkańców i zdrowie ich zwierząt. Cieszę się, że po raz kolejny przyczyniają się do tego środki z rządowych programów - mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Wójt gminy Radziłów Krzysztof Milewski zaznaczył, iż instalacja ze Słucza dostarcza wodę do blisko 1 tys. osób. Stacja uzdatniania wody zlokalizowana jest na terenach rolniczych, gdzie odbywa się produkcja mleka. Uzdatniana woda zostanie wykorzystana zarówno przy produkcji rolniczej, jak i przez mieszkańców okolicznych miejscowości, tj. Słucz, Glinki, Wiązownica, Zakrzewo, Rydzewo Szlacheckie, Rydzewo Pieniążek. Realizacja inwestycji przyczyni się do przeciwdziałania obserwowanemu w ostatnim czasie zjawisku suszy i związanemu z nim wzrostowi na zapotrzebowanie w wodę z sieci.

Inwestycja kosztowała prawie 3,4 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 1,8 mln zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

876 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39