Statscore Futsal Ekstraklasa. Słoneczni zakończyli sezon na 11. miejscu

2021.05.30 12:20
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok w ekstraklasowych rozgrywkach 2020/2021 zajęli lokatę numer 11. W ostatniej kolejce Podlasianie wysoko przegrali z brązowym medalistą, czyli Piastem Gliwice.
Fot: Maciej Safaryn

Na zakończenie sezonu 2020/2021 MOKS podejmował na własnym terenie Piasta Gliwice, a więc ekipę, która udając się do Białegostoku, cały czas była w grze o wicemistrzostwo kraju. Nastawieni na zwycięstwo goście od razu przystąpili do ataku. Już po kilku minutach rywalizacji faworyzowany zespół ze Śląska wygrywał 3:0, a w połowie meczu przewaga przyjezdnych liczyła już 6 goli.

Po zmianie stron Piast dokończył dzieła zniszczenia, aplikując gospodarzom kolejne bramki. Tomasz Czech podwyższył rezultat na 7:0, po czym dwukrotnie w krótkim odstępie czasu piłkę do siatki skierował Mateusz Mrowiec.

Słoneczni w końcówce pojedynku na chwilę się przebudzili. Honorowe trafienia zaliczyli Piotr Skiepko oraz Mateusz Łabieniec, jednak ostatnie słowo i tak należało do gości z Gliwic. W 38. minucie spotkania wynik starcia na 10:2 dla Piasta ustalił Tomasz Czech.

Mimo zwycięstwa w Białymstoku klub ze Śląska nie zdołał sięgnąć po wicemistrzostwo Polski, ponieważ swój mecz wygrał Constract Lubawa i to właśnie ten zespół zgarnął srebrny medal. Mistrzem kraju został Rekord Bielsko-Biała, natomiast MOKS będzie sklasyfikowany na pozycji 11. W poprzednim sezonie Słoneczni uplasowali się oczko wyżej, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, w Ekstraklasie grało wtedy tylko 14 drużyn (teraz 17).

*drużyna wycofała się z rozgrywek

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Piast Gliwice 2:10 (0:6)
Bramki: Piotr Skiepko 34, Mateusz Łabieniec 37 - Mateusz Mrowiec 4, 29, 31, Tomasz Czech 5, 23, 38, Dominik Solecki 7, Rodrigo Dasaiev 15, Sebastian Szadurski 16, 16

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Święciński - Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Prolejko, Szostak