Sterta trocin, a pod nią... papierosy warte 10 mln zł

2022.03.04 12:00
Blisko 725 tys. paczek papierosów wartych ponad 10 mln zł zostało ujawnionych w ciężarówce na prywatnej posesji w powiecie sejneńskim. Mężczyźnie grozi kara pobawienia wolności do 10 lat.
Sterta trocin, a pod nią... papierosy warte 10 mln zł
Fot: Podlaska KAS
Kontrabanda została przykryta... trocinami

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Suwałk ustalili, że na posesji należącej do 57-letniego mieszkańca powiatu sejneńskiego przechowywane są znaczne ilości nielegalnych papierosów.

- Po wejściu na jej teren mundurowi z Suwałk ujawnili samochód ciężarowy, a w nim niemal 725 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Kartony z kontrabandą ukryte były w naczepie tira pod warstwą trocin. Część z nich dodatkowo zamaskowana była arkuszami blachy - przekazuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Wartość rynkowa zabezpieczonej kontrabandy oszacowana została na ponad 10,5 mln zł. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 17 mln zł.

Wobec właściciela posesji wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sejnach.

- Dodatkowo na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sejnach Sąd Rejonowy w Augustowie VI Zamiejscowy Wydział Karny w Sejnach zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - dodaje st. asp. Czarnecki.

Mężczyźnie grozi kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.


Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
989 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39