Stracona szansa Jagiellonii Białystok

2011.04.30 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała w sobotę w Bytomiu z miejscową Polonią i zaprzepaściła szansę na zrównanie się punktami z Wisłą Kraków. Biała Gwiazda nie sprostała Górnikowi Zabrze na własnym stadionie i gdyby Jaga wygrała, obie ekipy miałyby po 44 punkty.
Fot: jagiellonia.pl
Piłkarze Jagiellonii (białe stroje) przegrali w Bytomiu z miejscową Polonią

Białostoczanie od początku spotkania ruszyli do zdecydowanych ataków. Już w 8. minucie Tomasz Frankowski mógł zdobyć pierwszą bramkę w tym meczu. Napastnik żołto-czerwonych przegrał jednak pojedynek z Marcinem Juszczykiem.

Piłkrze Jagi zapomnieli o obronie i zostali za to skarceni w 15. minucie. Po długim wybiciu bramkarza gospodarzy, piłka trafiła do Miroslava Barčíka, który wykorzystał błąd Roberta Arzumanyana oraz Andriusa Skerli i spokojnym strzałem pokonał Sandomierskiego.

Broniący się przed spadkiem zawodnicy Polonii uwierzyli w siebie i zaczęli śmielej atakować. Efekt był taki że, gospodarze zdobyli drugiego gola. W 34. minucie Barčík podał na skrzydło do Marcina Radzewicza, który ograł Alexisa Norambuenę i podał do Blažeja Vaščáka. Słowak uprzedził Thiago Cionka i posłał futbolówkę do pustej bramki.

Cztery minuty później Polonia zadała kolejny cios. Marcin Radzewicz ograł Arzumanyana i Norambuenę, a następnie podał do Dariusza Jareckiego. Były zawodnik Jagiellonii zdobył trzeciego gola i tym samym ustalił wynik do przerwy.

W drugiej odsłonie meczu piłkarze Jagi rzucili się do odrabiania strat. Już w 50. minucie białostoczanie zdobyli pierwszego gola. Jarosław Lato bardzo dobrym podaniem obsłużył Ermina Seratlicia, a Czarnogórzec umieścił piłkę w bramce Juszczyka.

Jagiellonia nadal atakowała, ale kolejną bramkę udało się zdobyć dopiero w doliczonym czasie gry. Marcin Burkhadt uderzył bardzo mocno z rzutu wolnego, a do odbitej przez bramkarza Polonii piłki dopadł Andrus Skerla i skierował ją do siatki. Na kolejne gole zabrakło juz czasu...

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 3:2 (3:0). Bramki: Barčík 15, Vaščák 34, Jarecki 38, Seratlić 50, Skerla 90+2.

Polonia: Juszczyk - Hricko, Killar, Żytko, Telichowski - Radzewicz (68. Chomiuk), Tymiński, Hanek, Barčík, Jarecki (79. Podstawek) - Vaščák (56. Kobylík).

Jagiellonia: Sandomierski - Cionek, Skerla, Arzumanyan (46. Pejović), Norambuena - Kupisz, Kašćelan (46. M. Burkhardt), Hermes, Lato - Seratlić - Frankowski (71. Makuszewski).

Żółte kartki: Hanek, Telichowski, Kobylík, Chomiuk (Polonia), Seratlić, Norambuena, Hermes, Burkhardt (Jagiellonia).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 2.500