Straż Graniczna odnalazła zagubionego pensjonariusza. Mężczyzna przebywał w piwnicy

2024.06.12 13:17
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Michałowie odnaleźli mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. W poszukiwaniach pogranicznikom pomagało wojsko i policja.
Straż Graniczna odnalazła zagubionego pensjonariusza. Mężczyzna przebywał w piwnicy
Fot: Pixabay

W ubiegłym tygodniu do Placówki Straży Granicznej w Michałowie wpłynęło zgłoszenie o pomoc w poszukiwaniu 74 – letniego mężczyzny. Mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w godzinach wieczornych oddalił się z miejsca zamieszkania i nie powrócił.

Informacja o zaginięciu została przekazana funkcjonariuszom będącym na służbie w terenie. Na miejsce skierowano patrole straży granicznej, wojska i policji. Mundurowi od razu rozpoczęli poszukiwania starszego mężczyzny, liczył się czas. Po niespełna godzinie wspólny patrol straży granicznej i wojska odnalazł zaginionego pensjonariusza w opuszczonej piwnicy.

W związku z tym, że w wyniku upadku zaginiony doznał licznych obrażeń głowy i ciała, funkcjonariusz wraz z żołnierzem udzielili pierwszej pomocy medycznej i wezwali karetkę pogotowia. Poszukiwany pensjonariusz z DPS został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, a następnie przewieziony do Szpitala w Białymstoku.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1107 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39