Strus zapłaci za połowę działki PKS jeszcze w październiku

2015.10.02 00:00
Do 18 października zostanie podpisana umowa przedwstępna pomiędzy kupującym - Przedsiębiorstwem Budowlanym Konstanty Strus z Siedlec a białostockim PKS.
Strus zapłaci za połowę działki PKS jeszcze w październiku
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
PKS sprzedał działkę wraz z budynkami przy ul. Fabrycznej

W dniu podpisania umowy przedwstępnej pomiędzy kupującym - Przedsiębiorstwem Budowlanym Konstanty Strus z Siedlec a białostockim PKS inwestor wpłaci połowę wylicytowanej w przetargu kwoty, czyli 7,5 mln zł. Pozwoli to na dostawę nowego taboru dla spółki – 45 nowoczesnych autobusów. W ten sposób zakończony zostanie pierwszy etap restrukturyzacji PKS Białystok.

- Zgodnie ze strategią przyjętą przez marszałka Mieczysława Baszko, PKS ratowany jest przed bankructwem, które wydawało się nieuniknione jeszcze w ubiegłym roku. Powołany przez marszałka zarząd konsekwentnie i w krótkim czasie poprawia sytuację spółki – obecnie koszty jej funkcjonowania są niższe o 1,5 mln zł w stosunku do roku ubiegłego - podsumowuje Paweł Staniurski, rzecznik prasowy marszałka.

Działkę przy ul. Fabrycznej Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus kupiło za 14,9 mln zł. Po sprzedaży tej nieruchomości przedstawiciele PKS informowali, że zrezygnują ze zbycia pozostałych.

Zobacz też:
Inwestor Galerii Jurowieckiej kupił działkę PKS Białystok

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1005 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39