Studenci dzieciom. Przedświateczne zbiórki na uczelniach

2011.12.06 00:00
Studenci białostockich uczelni wyższych włączają się w przedświąteczne akcje charytatywne. Niemal każda uczelnia wspiera zbiórkami rzeczy lub kwestami pieniężnymi fundacje i stowarzyszania pomagające najbardziej potrzebującym.
Studenci dzieciom. Przedświateczne zbiórki na uczelniach
Fot: PB

Dziś (6 grudnia) na Uniwersytecie w Białymstoku rusza zbiórka rzeczy dzieciom z Białostockiego Hospicjum. Słodycze, nowe maskotki i zabawki można przynosić do 11 grudnia na Wydział Ekonomii i Zarządzania. Organizatorami zbiórki jest Studenckie Koło Menedżerów , Stowarzyszenie Kuźnia Talentów oraz Fundacja Pomóż Im.

Podobną akcję pod hasłem "Politechnika Dzieciom" organizuje Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej we współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów. W tym roku zbierane są datki na rzecz 15-letniego Michała, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. Marzeniem Michała jest cyfrowa lustrzanka z dwoma obiektywami. Celem akcji jest zebranie ponad 10 tysięcy złotych. Liczy się każdy grosz! Finałem akcji będzie Spotkanie Opłatkowe,15 grudnia o godz. 14. w audytorium im. prof. Urbańskiego na Wydziale Informatyki (ul. Wiejska 45A). Za szczególną hojność organizatorzy przewidzieli upominki, m.in.: grafikę Marka Jaromskiego "Całun polny", koszulkę siatkarską AZS, a także płytę "Blues Nocy Bieszczadzkiej" Starego Dobrego Małżeństwa.

Z kolei Wyższa Szkoła Administracji Publicznej postanowiła pomóc rodzinie z trójką małych dzieci w ramach akcji Szlachetna Paczka. Małżeństwo stara się poradzić sobie z problemami finansowymi, ale ze względu na ciężką wadę serca i żółtaczkę pana Piotra ciężko jest mu znaleźć pracę. Pani Kasia nie pracuje, z powodu opieki nad małymi dziećmi. Niewielkie dochody rodziny (834 zł) pozwalają na opłacenie mieszkania (580 zł), za pozostałe pieniądze starają się opłacić lekarstwa dla pana Piotra (40 zł). Dochód przypadający na jedną osobę w miesiącu, po odliczeniu wszystkich opłat to niecałe 50 zł. Pani Kasia podkreśla, że najważniejsze jest obuwie na zimę dla dzieci i męża oraz łóżka, gdyż stare są zniszczone. Będzie również wdzięczna za pościel antyalergiczną dla syna, bo nie stać jej na taki zakup. Wśród potrzeb rodziny jest także żywność długoterminowa: herbata, kawa, makarony, płatki śniadaniowe, konserwy, środki czystości, odzież i obuwie, pomoce szkolne czy wyposażenie mieszkania. Dary są zbierane do 10 grudnia.

MAG

1178 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39