Studenci Politechniki Białostockiej polecieli do Chin

2015.07.02 00:00
Białostoccy studenci mają nie lada okazję. Mogą wziąć udział w szkołach letnich z zakresu logistyki w Chinach. Politechnika Białostocka także przyjmie gości z zagranicy.
Studenci Politechniki Białostockiej polecieli do Chin
Fot: pixabay.com

Letnie szkoły są organizowane przez Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz The School of Management of Zhejiang University Ningbo Institute of Technology (ZJUNIT) w Chinach i będą trwały około miesiąca.

Szkoła letnia w Chinach rozpoczyna się w czwartek 2 lipca i potrwa do 2 sierpnia. Uczestniczyć w niej będzie 30 białostockich studentów. Program letniej szkoły w ZJUNIT obejmuje dwa tygodnie wykładów i dwa tygodnie praktyk w chińskich przedsiębiorstwach logistycznych. Po wykładach zaplanowano także zajęcia związane z kulturą Chin. Jest też czas przeznaczony na zwiedzanie tego kraju.

Szkoła letnia w Polsce będzie wyglądała podobnie. Studenci z Chin będą przebywali w Białymstoku od 19 lipca do 9 sierpnia.

Jak możemy dowiedzieć się na stronie politechniki, istotnym wymiarem współpracy pomiędzy Wydziałem Zarządzania Politechniki Białostockiej a The School of Management of Zhejiang University Ningbo Institute of Technology (ZJUNIT) w Chinach jest powstanie wspólnej jednostki pod nazwą "International China and Central-Eastern Europe Institute of Logistics and Service Science" (Międzynarodowy Chiński i Środkowo-wschodnioeuropejski Instytut Logistyki i Nauki o Usługach).

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

543 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39