Studenci z całej Polski spotkali się na UMB. To przyszłość farmacji

2016.12.08 15:08
Ponad 40 studentów z całej Polski przyjechało do Białegostoku, aby wziąć udział w pierwszym spotkaniu tegorocznej "Recepty na sukces w farmacji".
Studenci z całej Polski spotkali się na UMB. To przyszłość farmacji
Fot: materiały prasowe

W miniony piątek (2.12), pomimo późnych godzin wieczornych, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku tętnił życiem. 43 studentów farmacji postanowiło w jego murach spędzić ten czas owocnie, biorąc udział w 3. edycji projektu "Recepta na sukces w farmacji". Uczestnicy warsztatów stanęli przed szansą spotkania z cenionymi ekspertami oraz odkrycia drzemiącego w nich potencjału.

W pierwszej części uczestnicy pod okiem mentor coacha Anety Jurewicz zgłębiali tajniki samych siebie, poznając swoje mocne strony oraz nieuświadomione wcześniej zasoby. Odkrywali, że ich pasje i zainteresowania mogą być wykorzystane do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Poznali również szeroki wachlarz potencjalnych miejsc pracy dla absolwentów studiów farmaceutycznych.

Kolejnym punktem spotkania był talk-show z przedstawicielami inicjatora "Recepty na sukces w farmacji" - firmy Gedeon Richter. Była to okazja do zadawania im pytań na żywo za pomocą specjalnej aplikacji. Rozmowa z pracownikami pozwoliła uczestnikom poznać specyfikę pracy w firmie farmaceutycznej oraz rozwiać wszelkie wątpliwości z nią związane.

Zwieńczeniem spotkania był power speech jednego z najbardziej cenionych mówców motywacyjnych w Polsce - Olgi Kozierowskiej. Starała się zainspirować studentów do podążania za własnymi marzeniami i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie zawodowe.

- Uczestnicy spotkania w Białymstoku zaskoczyli mnie swoim pozytywnym nastawieniem, zaangażowaniem oraz otwartością - powiedziała Kozierowska. - Moim wystąpieniem chciałam przygotować ich na potencjalne kryzysy, które spotykają przecież każdego z nas. Ważne, by młodzi ludzie umieli sobie z nimi poradzić.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1263 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39