"Studiujemy, czy wyjedziemy?". Nowy projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych

2020.09.10 09:57
Nowy projekt Młodzieżowej Rady Miasta Białystok "Studiujemy, czy wyjedziemy?" ma zobrazować preferencje uczniów, co do wyboru szkół wyższych. Wyniki będą przestawione Urzędowi Miasta oraz białostockim uczelniom.
"Studiujemy, czy wyjedziemy?". Nowy projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych
Fot: Pixabay

Cel projektu

Radni z Młodzieżowej Rady Miasta Białystok przygotowali nowy projekt. Ma on odpowiedzieć na pytanie, czy Białystok jest miastem przyjaznym studentom.

Celem projektu "Studiujemy, czy wyjedziemy?" jest poznanie dokładnej opinii od młodzieży, dotyczącej dalszych ich planów edukacji i czy myślą o studiach w mieście.

"Białostockie uczelnie wyższe oferują mnogość kierunków, a sukcesy w międzynarodowych konkursach podwyższają ich renomę. Mimo to, wiele młodych osób z regionu, a tym bardziej z samej stolicy województwa, wybiera inne ośrodki akademickie. Chcemy poznać dokładną opinię młodzieży o studiach w naszym mieście, a także jakie są ich plany dalszej edukacji" - czytamy w oświadczeniu Młodzieżowej Rady Miasta Białystok.

Co z wynikami?

Jak powiedzieli nam młodzieżowi radni, wyniki ankiety zostaną przekazane w formie raportu do Urzędu Miasta oraz do białostockich uczelni wyższych.

W przypadku dużej ilości osób, które chcą wyjechać na studia do innych województw, radni planują zrobić akcję. Będzie ona zachęcała do nauki w szkołach wyższych w Białymstoku. Wszelkie szczegóły inicjatywy Młodzieżowa Rada Miasta będzie konsultować z UM i regionalnymi uczelniami.

Ankieta

W związku z projektem, radni przygotowali ankietę skierowaną do wszystkich uczniów białostockich szkół ponadpodstawowych. Dotyczy ona preferencji młodzieży, co do wyboru kierunku oraz miejsca studiów.

Wszystkich uczniów liceów, techników czy szkół zawodowych zachęcamy do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie.

Ankieta: Studiujemy, czy wyjedziemy?

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

1191 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39